الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء به ولایت هرات سفر کرد

تاریخ: 2 سپتمبر، 2022م

 محترم الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء به تاریخ 5 صفرالمظفر 1444هـ.ق برابر با 11 سنبله سال 1401شمسی همراه با برخی مقام‌های عالی رتبه دولتی جهت اشتراک در نشست بزرگ اقتصادیی که از سوی علماء، متنفذین قومی، تجار و سرمایه‌گذاران افغانستان ترتیب شده بود به ولایت هرات سفر کرد.

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند ابتدا به همه علماء، متنفذین قومی، سرمایه‌گذاران، صنعت‌گران، تجار ملی و باشندگان ولایت هرات سلام و آرزوی موفقیت عرض نموده ابراز خرسندی کرد که پس از ده‌ها سال ناامنی، مردم شریف هرات از امنیت سرتاسري برخوردار بوده و تمام امور زندگی شان در فضایی آرام به پیش می‌رود. در این نشست الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند طی سخنانی گفت: با حاکمیت دوباره‌ای امارت اسلامی بسیاری از مشکلات تجار و سرمایه‌گذاران ولایت هرات حل شده زمینه کار برای شان مساعد و امنیت کامل آنان تأمین شده است. چنانچه تأمین امنیت بر بهبود کارهای شان تاثیر مثبت گذاشته است.

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند افزود: افغانستان پس از فتحِ امارت اسلامی توانسته است فرصت سرمایه‌گذاری در عرصه‌های مختلف را برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی فراهم کند. الحمدلله در بعضی از عرصه‌ها از سوی سرمایه‌گذاران کارهای عملی نیز آغاز شده است.

معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء در این نشست بزرگ اقتصادی گفت: من به نمایندگی از یک حکومت مسوول به تاجران و سرمایه‌گذاران ولایت هرات اطمینان می‌دهم که پلان اقتصادی شما پس از ارزیابی در رأس اجراآت قرار خواهد گرفت و تطبیق آن هرچه زودتر آغاز خواهد شد. الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند به باشندگان، تجار و سرمایه‌گذاران ولایت هرات مژده داد که در آینده نزدیک کار پروژه تاپی از هرات آغاز می‌شود و اولین مفاد آن به ساکنان این ولایت خواهد رسید.

معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء علاوه کرد: افزون بر پروژه تاپی، فاز پنجم شهرک صنعتی ولایت هرات نیز آغاز می‌شود. شهرک صنعتی در جوار کارخانه سمنت در منطقه پل هاشمی ساخته خواهد شد و نیز در آینده‌ای نزدیک کارهای بند پاشدان و شندند از سر گرفته می‌شود.

اشتراک کنندگان در این نشست همچنین از رفتار مسوولین ملکی و نظامی ​​امارت اسلامی افغانستان ابراز خرسندی نموده گفتند که آن‌ها خوشحال هستند که تمام افغانستان تحت یک نظام کامل اسلامی قرار گرفته و همه افغان‌ها صاحب اختیار و آزاد هستند.