جلسۀ نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند در قصر مرمرین برگزار گردید

dpmea_admin
چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۵ - ۱۸:۲۶
5U2A0192

جلسۀ نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند در قصر مرمرین برگزار گردید. در نشست بعد از غور و بررسی همه جانبه طرزالعمل حفاظت از معادن که از سوی وزارت معادن و پترولیم تهیه گردیده بود، تائید شد و به وزارت معادن وظیفه سپرده شد تا به منظور حل نکات مورد بحث با ریاست عمومی تصدی ملی محافظت عامه  نشست داشته باشد. ریاست عمومی محافظت ملی جهت حفاظت از معادن کشور، قطعه اختصاص داده شده را در سراسر کشور تقویت و منظم سازد، تا از استخراج غیر قانونی و خود سر جلوگیری شود.  در جلسۀ کمیسیون اقتصادی تصمیم گرفته شد تا به منظور رساندن برق به ولایت ارزگان، گزارش ترتیب شده از طرف وزارت آب و انرژی و شرکت برشنا را به دفتر مقام امارت اسلامی بفرستد و مطابق به هدایت آن مقام اقدام صورت گیرد.  در نشست کمیسیون اقتصادی به کمیتۀ تشکیل شده از وزارت شهرسازی و مسکن، شرکت دولتی ارزاق و شاروالی کابل وظیفه داده شد، تا طرحی را مطابق اصول شهری برای مارکیت میوه و سبزی در ساحه کمپنی مربوط ناحیه پنجم کابل تهیه و جهت منظوری به جلسۀ آیندۀ کمیسیون اقتصادی پیشکش نماید.  در پایان نشست در مورد استفاده از سمنت غوری و جبل السراج به کمیته متشکله به شمول  نماینده معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء، وزارت های فواید عامه، انکشاف دهات، شهرسازی و مسکن و همچنان شرکت  انکشاف ملی و اداره ملی  ستندرد وظیفه سپرده شد تا تیست های کیفیت سمنت غوری و جبل السراج را بار دیگر انجام دهد و گزارش خود را در ظرف پنج هفته جهت تصمیم نهایی به کمیسیون اقتصادی ارسال دارد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۴:۳۴
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند با معاون وزیر امور خارجه قطر دیدار نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء سوم جوزا ۱۴۰۳ خورشیدی با محمد بن عبدالعزیز آلخلیفی معاون وزیر امور خارجه قطر در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود. در این دیدار هر. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۳:۵۱
Background image

هیئت عالی رتبه امارت اسلامی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در مراسم فاتحه خوانی رئیس جمهور فقید ایران اشتراک نمود

هیئت عالی رتبه امارت اسلامی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء که مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه انرا همراهی می کرد بتاریخ دوم جوزا ۱۴۰۳خورشیدی در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۵:۵۳
Background image

مرکز تجارتی با معیار های جهانی در ستیشن نایب آباد بندر حیرتان اعمار می شود

در جلسۀ نوبتی کمیته سرمایه گذاری بین الوزارتی که بتاریخ اول جوزا ۱۴۰۳ خورشیدی در قصر مرمرین تشکیل شده بود، جهت بحث طرح های سرمایه گذاری ساخت مرکز تجارتی با معیار های جهانی در ستیشن نایب. . .

BACK TO NEWS