محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء، ۸ چاه جدید استخراج نفت حوزۀ نفتی آمو دریا را طی مراسم افتتاح نمود

dpmea_admin
چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۸ - ۹:۱۵
5U2A3087

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء هفتم قوس سال جاری، ۸ چاه جدید استخراج  نفت حوزۀ نفتی آمو دریا را طی مراسمی  افتتاح نمود.  در این مراسم علاوه بر ملا صاحب، شیخ شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم و مسؤلین ولایتی سرپل نیز حضور داشتند. معاون اقتصادی ریاست الوزراء طی سخنانی در این مراسم گفت، امارت اسلامی به توسعه متوازن همه ولایت ها توجه داشته و امروز شاهد افتتاح بخشی از یک پروژه مهم در ولایت سرپل هستیم، که نفع بیشتر آن به باشنده گان این ولایت خواهد رسید. به گفته محترم ملا صاحب، با آغاز این پروژه مهم، یک شفاخانه بزرگ مجهز، سرک معیاری و یک بند آب طبق تقاضای مردم اعمار خواهد شد که برای هزاران تن فرصت کاری فراهم و نقش مهمی در رشد اقتصادی و افزایش عواید کشور خواهد داشت. محترم ملا عبدالغنی برادر آخند از شرکت قراردادی خواست تا طبق قرارداد کار پروژه مذکور را به وجه  احسن انجام داده و با در نظرداشت نیازمندی های مردم ولایت سرپل در این ولایت پروژه های عام المنفعه را آغاز و در وقت معین تکمیل نماید.  قابل یاد آوریست که با فعال شدن ۸ چاه جدید در حوزۀ نفتی آمو دریا، در استخراج روزانه نفت ۸۰۰ متر مکعب افزایش به عمل میآید و قرار است در آینده نزدیک ۱۰ چاه نفت دیگر نیز فعال شود.  در حال حاضر ۳۵۰ انجینر و۵۵۰ کارگر به صورت مستقیم در حوزۀ نفتی آمو دریا مشغول کار هستند که با فعال شدن این ۸ چاه جدید در شمار کارمندان آن افزایش به وجود خواهد آمد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۶:۲
Background image

طرح تولید برق خورشیدی در پارک های صنعتی حصار شاهی و شیخ مصری ننگرهار مورد تایید قرار ګرفت

در جلسه نوبتی کمیته سرمایه گذاری بین الوزارتی که در قصر مرمرین برگزار شد، راجع به طرح های سرمایه گذاری تولید ۴۰- ۴۰ میگاوات برق خورشیدی در شهرک های صنعتی حصار شاهی و شیخ مصری ننگرهار و. . .

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۵:۴۲
Background image

روی طرح ارائه شده تولید ۱۰۰ میگاوات برق گازی از سوی شرکت خصوصی گلبهار پاور بحث شد

در جلسه که به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء برگزار شد، طرح ارائه شده تولید ۱۰۰ میگاوات برق گازی از سوی شرکت خصوصی گلبهار پاور بحث شد. این جلسه که در ۲۳. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۱ - ۱۵:۱
Background image

معاون اقتصادی ریاست الوزراء: به شمول کابل در شش ولایت کشور زون های پروسس صادرات ساخته می شوند

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در جلسۀ تجلیل از روز ملی صادرات که بتاریخ ۲۱ ام سرطان ۱۴۰۳ خورشیدی تدویر ګردیده بوده، اشتراک نمود. معاون اقتصادی ریاست الوزراء. . .

BACK TO NEWS