محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء، ۸ چاه جدید استخراج نفت حوزۀ نفتی آمو دریا را طی مراسم افتتاح نمود

dpmea_admin
چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۸ - ۹:۱۵
5U2A3087

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء هفتم قوس سال جاری، ۸ چاه جدید استخراج  نفت حوزۀ نفتی آمو دریا را طی مراسمی  افتتاح نمود.  در این مراسم علاوه بر ملا صاحب، شیخ شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم و مسؤلین ولایتی سرپل نیز حضور داشتند. معاون اقتصادی ریاست الوزراء طی سخنانی در این مراسم گفت، امارت اسلامی به توسعه متوازن همه ولایت ها توجه داشته و امروز شاهد افتتاح بخشی از یک پروژه مهم در ولایت سرپل هستیم، که نفع بیشتر آن به باشنده گان این ولایت خواهد رسید. به گفته محترم ملا صاحب، با آغاز این پروژه مهم، یک شفاخانه بزرگ مجهز، سرک معیاری و یک بند آب طبق تقاضای مردم اعمار خواهد شد که برای هزاران تن فرصت کاری فراهم و نقش مهمی در رشد اقتصادی و افزایش عواید کشور خواهد داشت. محترم ملا عبدالغنی برادر آخند از شرکت قراردادی خواست تا طبق قرارداد کار پروژه مذکور را به وجه  احسن انجام داده و با در نظرداشت نیازمندی های مردم ولایت سرپل در این ولایت پروژه های عام المنفعه را آغاز و در وقت معین تکمیل نماید.  قابل یاد آوریست که با فعال شدن ۸ چاه جدید در حوزۀ نفتی آمو دریا، در استخراج روزانه نفت ۸۰۰ متر مکعب افزایش به عمل میآید و قرار است در آینده نزدیک ۱۰ چاه نفت دیگر نیز فعال شود.  در حال حاضر ۳۵۰ انجینر و۵۵۰ کارگر به صورت مستقیم در حوزۀ نفتی آمو دریا مشغول کار هستند که با فعال شدن این ۸ چاه جدید در شمار کارمندان آن افزایش به وجود خواهد آمد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۸ - ۱۷:۵
Background image

کمیسیون تدارکات ملی به ارزش حدود ۸ میلیارد افغانی پروژه‌های مختلف را منظور نمود

به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء نشست نوبتی کمیسیون تدارکات ملی که به تاریخ ۸ حوت سال روان در قصر مرمرین تدویر و طبق آجندا پیرامون پروژه های ارائه شده. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۸:۳۳
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء با مشاور رئیس جمهور فدراسیون روسیه ملاقات نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء به تاریخ ۲۲ دلو سال روان با محترم روسلان عادلگیرییف مشاور رئیس جمهور فدراسیون روسیه و نماینده ویژه رئیس جمهور در امور تغییرات. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۷:۴
Background image

دومین نشست رهبری شورای عالی اقتصاد، کمیته ثبات مالی و سهمداران بانک های مجوز برگزار شد

دومین نشست رهبری شورای عالی اقتصادی امارت اسلامی افغانستان، کمیته ثبات مالی و سهمداران بانک های مجوز امروز به تاریخ ۲۲ دلو سال جاری در تالار جلسات د افغانستان بانک برگزار و در مورد حل. . .

BACK TO NEWS