محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء ا.ا.ا، امروز در کشور ترکیه با محترم نایل اولپک رئیس بورد تجارت خارجی ترکیه (DEIK) و شماری از تاجران بزرگ ترکی ملاقات نمود

dpmea_admin
جمعه ۱۴۰۲/۵/۲۰ - ۱۰:۱۲
WhatsApp Image 2023-08-12 at 08.15.39

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء ا.ا.ا، امروز در کشور ترکیه با محترم نایل اولپک رئیس بورد تجارت خارجی ترکیه (DEIK) و شماری از تاجران بزرگ ترکی ملاقات نمود. این نشست در دفتر مرکزی بورد تجارت خارجی ترکیه (DEIK) در شهر استانبول تدویر گردیده که تعداد زیادی از سرمایه گذاران افغان و ترکی در آن اشتراک نموده بودند.  در این ملاقات افزون بر مسائل اقتصادی و تجارتی پیرامون فرصت های موجوده در بخش سرمایه گذاری صحبت های همه جانبه صورت گرفت در این نشست آن عده از رؤسا و نماینده‌گان کمپنی های بین‌المللی اشتراک نموده بودند که به سطح منطقه و جهان در اعمار زیر بناها، استخراج معادن و پروسس آن، میکانیزه شدن زراعت ،تولید برق، ایجاد شبکه خط آهن، تولید مواد خوراکی و ادویه جات، تجارت، مخابرات و در بخش سیاحت تجربه کاری و پیشینه دیرینه سرمایه‌گذاری دارند. محترم ملا عبدالغنی برادر آخند در نشست یاد شده حین سخنان خویش به تاجران افغان و ترکی اطمینان داد که با تامین امنیت سرتاسری در افغانستان، برای سرمایه گذاری زمینه خوبی فراهم گردیده است. محترم ملا صاحب افزود که امارت اسلامی در بخش های معادن، زراعت، تولید برق، زیر بناها، صنعت، مخابرات، تجارت و سایر عرصه های مختلف برای سرمایه گذاری تسهیلات را فراهم نموده است و از سرمایه‌گذاران حمایت بی دریغ می کند‌‌. همچنان در جریان این ملاقات پیرامون سرمایه گذاری، فرصت های موجوده و سهولت های ایجاد شده از سوی امارت اسلامی برای اشتراک کننده گان معلومات همه جانبه نیز شریک گردید.  در این جلسه نماینده‌گان کمپنی های اشتراک کننده، که بسیاری از آن ها پیشینه سرمایه‌گذاری و تجربه کاری در افغانستان دارند علاقه کامل خویش را پیرامون سرمایه گذاری در افغانستان اظهار داشتند و واضح ساختند که از فرصت های موجوده برای هر دو کشور استفاده خواهند نمود‌.  بورد تجارت خارجی ترکیه (DEIK)یک سازمان غیر دولتی ترکی است که در سال ۱۹۸۵م ایجاد گردیده و در ۱۵۲ کشور جهان در بخش های مختلف سرمایه‌گذاری تجربه موفق دارند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۴:۳۴
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند با معاون وزیر امور خارجه قطر دیدار نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء سوم جوزا ۱۴۰۳ خورشیدی با محمد بن عبدالعزیز آلخلیفی معاون وزیر امور خارجه قطر در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود. در این دیدار هر. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۳:۵۱
Background image

هیئت عالی رتبه امارت اسلامی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در مراسم فاتحه خوانی رئیس جمهور فقید ایران اشتراک نمود

هیئت عالی رتبه امارت اسلامی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء که مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه انرا همراهی می کرد بتاریخ دوم جوزا ۱۴۰۳خورشیدی در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۵:۵۳
Background image

مرکز تجارتی با معیار های جهانی در ستیشن نایب آباد بندر حیرتان اعمار می شود

در جلسۀ نوبتی کمیته سرمایه گذاری بین الوزارتی که بتاریخ اول جوزا ۱۴۰۳ خورشیدی در قصر مرمرین تشکیل شده بود، جهت بحث طرح های سرمایه گذاری ساخت مرکز تجارتی با معیار های جهانی در ستیشن نایب. . .

BACK TO NEWS