ملا عبدالغنی برادر آخند جهت تعزیت از درگذشت رئیس اسبق امارات متحده عربی عازم آن کشور شد

Emarat Trips

تاریخ: 16می، 2022

ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امارت اسلامی افغانستان در رأس یک هیئت بلندپایه دولتی به منظور ابراز تسلیت و غم‌شریکی درگذشتِ «شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان»، رئیس اسبق امارات متحده عربی امروز عازم ابوظبی پایتخت امارات متحده شد. در این سفر معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء به منظور عرض تعزیت به جانشین متوفا، شیخ محمد بن زاید آل نهیان با وی دیدار و گفتگو کرد.

دیدار با تاجران افغان

ملا عبدالغنی برادر آخند در دومین روز سفر خود با تاجران افغان مقیم امارات متحده عربی دیدار نمود و از آن‌ها دعوت کرد تا به کشور خود برگردند؛ زیرا با تامین امنیت سرتاسر در کشور امنیت جانی و مالی آن‌ها مصئون می‌باشد. تاجران افغان مقیم آن کشور با اطمینان از تامین امنیت وعده سپردند که به کشور خود بازگشته و در اینجا سرمایه‌گذاری می‌کنند. در این دیدار معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء پس از شنیدن مشکلات و خواست‌های تاجران به آن‌ها اطمینان داد که به زودی مشکلات آن‌ها را حل خواهند کرد.

نشست‌ها با مقامات امارات متحده عربی

ملا عبدالغنی برادر آخند همچنین در سومین و چهارمین روز سفر خود به امارات متحده عربی با مقام‌های مختلف آن کشور دیدار و در مورد تقویت و گسترش روابط تجاری میان دو کشور گفتگو کرد. در این دیدار معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء از مقام‌های آن کشور خواست تا مشکل ویزه برای افغان‌ها را حل و پروازها به افغانستان را آغاز نمایند. برعلاوه ملا عبدالغنی برادر آخند از مسوولین آن کشور خواست تا به افغان‌ها جهت کار قانونی در امارات ویزه‌ دهند؛ زیرا به گفته وی، افغانها از طریق قاچاق و راههای سخت برای کار به کشورهای خارجی میروند که این مسأله در اغلب موارد جان و مال آنها را به خطر میاندازد. دولت امارات متحده عربی اطمینان داد که آن‌ها این کار را انجام خواهند داد.

معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء همچنان از مقام‌های امارات متحده عربی خواست تا زندانیان افغان را که جرم‌های آن‌ها سنگین نیست آزاد نموده و دوسیه‌های کسانی را که جرم آن‌ها ثابت شده است به دولت افغانستان تحویل دهند تا در مورد آن‌ها تصامیم لازم اتخاذ گردد.

دیدار با معاون اجرائیه‌ای کمپنی لوژیستیکی DP World

ملا عبدالغنی برادر آخند در پنجمین روز سفر خود با معاون رئیس اجرائی کمپنی لوژیستیکی چند ملیتی DP World دیدار کرد. در این دیدار بر گسترش روابط تجاری میان دو کشور و عصری‌سازی بنادر تجاری در افغانستان گفتگو صورت گرفت که با فعال شدن آن محصولات افغانستان به سایر کشورها به آسانی انتقال گردیده و به مارکیت‌های جهانی راه پیدا خواهد کرد.

بازگشت به کابل

هیئت بلندپایه دولتی به سرپرستی ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء، پس از سفر پنج‌روزه به امارات متحده عربی و دیدار با مقام‌های مختلف آن کشور بعد از ظهر روزِ بیستم ماه شوال همراه با هئیت همراه‌شان دوباره به کابل بازگشت.