در جلسه کمیسیون اقتصادی، در مورد ساخت بند دوم سروبی و تولید ۳۰۰ میگاوات برق گازی در جوزجان بحث شد

dpmea_admin
پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۴:۱
WhatsApp Image 2024-06-13 at 10.15.49_923e6795

در جلسه نوبتی کمیسیون اقتصادی که در قصر مرمرین برگزار شده بود، در این جلسه اعمار بند دوم سروبی ولایت کابل، تولید ۳۰۰ میگاوات برق گازی در ولایت جوزجان، مسوده تهیه شده از سوی وزارت معادن و پترولیم در مورد مواد ساختمانی و تعدادی دیگر از موضوعات اقتصادی مورد بحث قرار گرفت. در این نشست که به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء تدویر ګردیده بود، پس از بحث و گفتگوی همه جانبه، به وزارت آب و انرژی وظیفه سپرده شد تا با درنظر داشت نظریات کمیسیون اقتصادی در مورد احداث بند دوم سروبی با شرکت های مختلف بحث تخنیکی نموده و گزارش آن را به کمیسیون اقتصادی ارائه نماید. همچنان به وزارت مذکور هدایت داده شد تا به شمول وزارت معادن و پترولیم بحث های تخنیکی در مورد تولید ۳۰۰ میگاوات برق گازی در ولایت جوزجان با شرکت ارائه کننده طرح انجام و گزارش خویش را به کمیسیون اقتصادی ارائه نماید. در جلسه کمیسیون اقتصادی در مورد مسوده مواد ساختمانی(ریګ، جغل، سنګ تهداب) که از سوی وزارت معادن و پترولیم ارائه شده بود، بحث و تبادل نظر صورت ګرفت. پس از ارزیابی همه جانبه مسوده یاد شده، به کمیته تعیین شده در موافقتنامه مواد ساختمانی به رهبری وزارت معادن و پترولیم وظیفه سپرده شد که با توجه به تعدیلات وارده از سوی کمیسیون اقتصادی، به منظور غنی سازی هرچه بیشتر مسوده جلسه مشترکی را با وزارتخانه ها و ادارات ذیربط تشکیل و مسوده نهایی را برای منظوری به دفتر عالیقدر امیرالمؤمنین شیخ صاحب حفظه الله  ارسال نماید.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۶:۲
Background image

طرح تولید برق خورشیدی در پارک های صنعتی حصار شاهی و شیخ مصری ننگرهار مورد تایید قرار ګرفت

در جلسه نوبتی کمیته سرمایه گذاری بین الوزارتی که در قصر مرمرین برگزار شد، راجع به طرح های سرمایه گذاری تولید ۴۰- ۴۰ میگاوات برق خورشیدی در شهرک های صنعتی حصار شاهی و شیخ مصری ننگرهار و. . .

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۵:۴۲
Background image

روی طرح ارائه شده تولید ۱۰۰ میگاوات برق گازی از سوی شرکت خصوصی گلبهار پاور بحث شد

در جلسه که به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء برگزار شد، طرح ارائه شده تولید ۱۰۰ میگاوات برق گازی از سوی شرکت خصوصی گلبهار پاور بحث شد. این جلسه که در ۲۳. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۱ - ۱۵:۱
Background image

معاون اقتصادی ریاست الوزراء: به شمول کابل در شش ولایت کشور زون های پروسس صادرات ساخته می شوند

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در جلسۀ تجلیل از روز ملی صادرات که بتاریخ ۲۱ ام سرطان ۱۴۰۳ خورشیدی تدویر ګردیده بوده، اشتراک نمود. معاون اقتصادی ریاست الوزراء. . .

BACK TO NEWS