محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء به مناسبت تجلیل از هفته صنعت، نمایشگاۀ بین المللی کابل را افتتاح نمود

dpmea_admin
پنجشنبه ۱۴۰۲/۲/۲۱ - ۱۴:۵۵
5u2a1852

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء به مناسبت تجلیل از هفته صنعت، نمایشگاۀ بین المللی کابل را افتتاح نمود. محترم ملا صاحب در مراسمی که به همین مناسبت تدویر ګردید بود گفت: صنعت و تولید در توسعه اقتصادی کشور حیثیت ستون فقرات را دارد. یک کشور مادامی پیشرفت کرده می تواند که صنعت قوی داشته باشد بناً نه تنها اینکه ما خودکفا باشیم، بلکه به سایر جهان نیز تولیدات خود را صادر نماییم. بدبختانه در اثر جنگ های طولانی، عدم تعهد و ارادۀ حاکمان، به  افغانستان مجال آن داده نشد تا از لحاظ اقتصادی توسعه سریع داشته باشد، اما الحمدلله با روی‌کار آمدن امارت اسلامی برای رشد اقتصادی اقدامات اساسی صورت گرفته است. محترم ملا صاحب حین سخنان خود افزود، قسمی که برای صنعت، برق ضروری است، بناً از همین جا برای تمامی هموطنان به ویژه صنعت‌کاران مژده میدهم که به زودی در داخل کشور صاحبان برق کافی خواهیم بود. معاون اقتصادی ریاست الوزراء در این مراسم گفت، هر کسی که در صنعت سرمایه گذاری نماید و کمیت و کیفیت محصولات خود را تضمین کند، امارت اسلامی خود را مکلف می داند تا اجناسی که از خارج وارد می شود جلوگیری و به هدف بازاریابی و خود کفایی صنعت داخلی مقدار تعرفه اموال وارداتی را افزایش دهد. محترم ملا عبدالغنی برادر آخند از افغان های خارج از کشور خواست تا به کشور خود بازگردند، در این جا سرمایه گذاری نمایند و در باز سازی اقتصاد و صنعت کشور خود نقش فعال داشته باشند. امارت اسلامی در کنار تمامی صنعت کاران بوده و هر نوع حمایت از آن ها را مسئولیت خود میداند. در اخیر ملا صاحب از آن عده برادران و خواهران صنعت کار ابراز تشکر و امتنان نمود که در بازسازی و پیشرفت صنعت تلاش نموده و سرمایه گذاری نموده اند. نمایشگاه بین المللی کابل به هدف بازاریابی محصولات داخلی، حمایت از سرمایه گذاران ملی، ایجاد ارتباط بین تاجران و معرفی تولیدات داخلی به شهروندان برگزار گردیده، در مجموع 550 فابریکه در 55 بخش گوناگون محصولات خود را به نمایش گذاشتند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۵ - ۱۸:۲۶
Background image

جلسۀ نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند در قصر مرمرین برگزار گردید

جلسۀ نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند در قصر مرمرین برگزار گردید. در نشست بعد از غور و بررسی همه جانبه طرزالعمل حفاظت از معادن که از سوی وزارت معادن و. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۳ - ۱۴:۴۰
Background image

جلسۀ فوق العاده به منظور حمایت از صنعت و صنعتکاران به ریاست مقام معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء در قصر مرمرین تدویر گردید

جلسۀ فوق العاده به منظور حمایت از صنعت و صنعتکاران به ریاست مقام معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء به عضویت وزارت های مالیه، امور داخله، صنعت و تجارت و اقتصاد، ریاست عمومی استخبارات و سکتور. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۲ - ۱۶:۲۴
Background image

کمیسیون تدارکات ملی به ارزش حدود ۶ میلیارد افغانی پروژه‌های مختلف را منظور نمود

به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء جلسۀ نوبتی کمیسیون تدارکات ملی ۲میزان سال روان در قصر مرمرین دایر و طبق آجندا پیرامون پروژه های مورد نظر بحث شد. در. . .

BACK TO NEWS