محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در جریان سفر خویش به کشور ترکیه در کنفرانس که از سوی سرمایه گذاران افغان مقیم آن کشور تدویر گردیده بود، اشتراک و سخنرانی نمود

dpmea_admin
شنبه ۱۴۰۲/۵/۲۱ - ۲:۲۳
WhatsApp Image 2023-08-13 at 07.32.50

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در جریان سفر خویش به کشور ترکیه در کنفرانس که از سوی سرمایه گذاران افغان مقیم آن کشور تدویر گردیده بود، اشتراک و سخنرانی نمود.محترم ملا عبدالغنی برادر آخند حین سخنان خویش گفت، الله متعال به افغان ها رحم نموده که از اشغال بیست ساله رهایی یافتند و چنان امنیت سرتاسری برای شان نصیب گردانید که ایشان در طول دهه‌ها آرامانش را داشتند.محترم ملا صاحب افزود که در مدت بیست سال گذشته امنیت سر و مال افغان ها به خصوص تاجران ملی و سرمایه‌گذاران محفوظ نبود، ولی خوشبختانه با رویکار آمدن امارت اسلامی امنیت دارند و در فضای امن و مطمئن کار می کنند.معاون اقتصادی ریاست الوزراء در کنفرانس تدویر شده از سوی سرمایه گذاران افغان مقیم آن کشور گفت، که با ایجاد نظام واحد مرکزی در افغانستان زمینه سرمایه گذاری نه تنها به افغان ها، بلکه برای خارجی ها نیز فراهم گردیده، که مثال بارز آن به دست آوردن قرارداد و سرمایه گذاری معدن غوریان هرات توسط افغان ها با مشارکت سرمایه گذاران اروپایی و آسیایی می باشد.در جریان این کنفرانس محترم ملا صاحب در ارتباط به تسهیلات به وجود آمده برای سرمایه گذاران از طرف امارت اسلامی گفت، که به منظور حمایت از تاجران و سرمایه گذاران و توسعه اقتصادی در نشست های کمیسیون اقتصادی نماینده سرمایه گذاران اشتراک می کنند، به خاطر انجام امور سرمایه گذاران و تاجران به اسرع وقت و جلوگیری از ضیاع وقت و بیروکراسی کمیتۀ مشترک متشکل از نماینده گان تمامی وزارت خانه ها تحت چتر معاونیت اقتصادی ایجاد گردیده، در بخش استخراج معادن به سرمایه گذاران داخلی اولویت داده شده، همچنان بنا بر هدایت عالیقدر امیرالمؤمنین شیخ صاحب حفظه‌الله امور ایجاد بورد مشورتی اقتصادی جریان دارد، که نماینده گان تجاران و سرمایه گذاران نیز در آن حضور دارند.محترم ملا عبدالغنی برادر آخند در پایان نشست گفت، افغانستان مبرا از تعصبات قومی، زبانی، سمتی خانه مشترک همه افغان هاست و همه ما مسوولیت آبادی آن را داریم. من از سرمایه گذاران افغان مقیم ترکیه سوال می کنم که دیگر انتظار کدام نوع شرایط و زمینه سازی را در خانه خود دارید؟! بیایید که خانه خود را مشترکاً آباد نمائیم و ملت خود را از فاجعه و احتیاج دیگران رهایی بخشیم.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۴:۳۴
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند با معاون وزیر امور خارجه قطر دیدار نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء سوم جوزا ۱۴۰۳ خورشیدی با محمد بن عبدالعزیز آلخلیفی معاون وزیر امور خارجه قطر در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود. در این دیدار هر. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۳:۵۱
Background image

هیئت عالی رتبه امارت اسلامی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در مراسم فاتحه خوانی رئیس جمهور فقید ایران اشتراک نمود

هیئت عالی رتبه امارت اسلامی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء که مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه انرا همراهی می کرد بتاریخ دوم جوزا ۱۴۰۳خورشیدی در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۵:۵۳
Background image

مرکز تجارتی با معیار های جهانی در ستیشن نایب آباد بندر حیرتان اعمار می شود

در جلسۀ نوبتی کمیته سرمایه گذاری بین الوزارتی که بتاریخ اول جوزا ۱۴۰۳ خورشیدی در قصر مرمرین تشکیل شده بود، جهت بحث طرح های سرمایه گذاری ساخت مرکز تجارتی با معیار های جهانی در ستیشن نایب. . .

BACK TO NEWS