محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء و ملا عبداللطیف منصور وزیر آب و انرژی امور اعمار تونل های بند بخش آباد را افتتاح نمودند

dpmea_admin
شنبه ۱۴۰۲/۲/۳۰ - ۱۴:۱۵
WhatsApp Image 2023-05-21 at 10.37.47

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء و ملا عبداللطیف منصور وزیر آب و انرژی امور اعمار تونل های بند بخش آباد را افتتاح نمودند. محترم ملا صاحب در مراسم افتتاحیۀ این بند گفت که بند بخش آباد برای ولایت فراه یک پروژه مهم و حیاتی است. ما با تمام توان پیرامون تکمیل کار این پروژه در کنار مردم فراه هستیم. این وعده تنها به الفاظ نه بلکه با خلوص نیت در عمل آن را تکمیل خواهیم کرد. محترم ملا صاحب افزود، امارت اسلامی حل مشکلات مردم ولایت فراه را مسئولیت خود میداند، ما باید سال پار سعی می نمودیم تا آب این بند را امسال ذخیره می کردیم و آب آن ضایع نمی شد، اما برای امارت اسلامی مشکلات فراوانی در کشور  به میراث مانده است، که حل همۀ آن در یک زمان ممکن نیست. بازسازی زیربنا های افغانستان به کاری بیشتر نیازمند است و به طور جدی سعی نموده ایم تا در میدان اقتصاد شاهد تحولات بهتر باشیم. محترم ملا صاحب حین سخنان خود گفت، که مردم فراه در مستقر شدن نظام اسلامی قربانی های زیادی داده اند، حال وظیفه ما است که به مشکلات آن ها رسیده گی نمائیم و آن پروژه های بزرگ را برای شان اکمال نماییم که مشکلات اقتصادی ایشان به آن حل شده می تواند. در حصۀ تکمیل کار باقیمانده بند بخش آباد از امکانات دست داشته استفاده خواهیم کرد و از شرکت قراردادی هم می خواهم که با ایمانداری و حسن نیت امور محوله خویش را در این راستا به سر برساند. در اخیر محترم ملا عبدالغنی برادر آخند به ملت اطمینان داد،که مسئولین امارت اسلامی جهت آبادی و پیشرفت کشور صادق و متعهد است، امید من از تمام ملت این است تا در راستای بازسازی کشور دوش به دوش حکومت خود بیستند. بند بخش آباد با داشتن ۵۰ کیلومتر طول از جناح راست و ۵۲ کیلو متر از سمت چپ ظرفیت آبیاری ۶۸ هزار و ۵۹۰ هکتار زمین را دارد، که کار آغاز شده آن در آینده نزدیک تکمیل خواهد شد.  

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۶:۲
Background image

طرح تولید برق خورشیدی در پارک های صنعتی حصار شاهی و شیخ مصری ننگرهار مورد تایید قرار ګرفت

در جلسه نوبتی کمیته سرمایه گذاری بین الوزارتی که در قصر مرمرین برگزار شد، راجع به طرح های سرمایه گذاری تولید ۴۰- ۴۰ میگاوات برق خورشیدی در شهرک های صنعتی حصار شاهی و شیخ مصری ننگرهار و. . .

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۵:۴۲
Background image

روی طرح ارائه شده تولید ۱۰۰ میگاوات برق گازی از سوی شرکت خصوصی گلبهار پاور بحث شد

در جلسه که به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء برگزار شد، طرح ارائه شده تولید ۱۰۰ میگاوات برق گازی از سوی شرکت خصوصی گلبهار پاور بحث شد. این جلسه که در ۲۳. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۱ - ۱۵:۱
Background image

معاون اقتصادی ریاست الوزراء: به شمول کابل در شش ولایت کشور زون های پروسس صادرات ساخته می شوند

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در جلسۀ تجلیل از روز ملی صادرات که بتاریخ ۲۱ ام سرطان ۱۴۰۳ خورشیدی تدویر ګردیده بوده، اشتراک نمود. معاون اقتصادی ریاست الوزراء. . .

BACK TO NEWS