کمیسیون رسیدگی به حوادث اولین نشست خود را برگزار کرد

تاریخ: 4 جنوری، 2022

 کمیسیون رسیدگی به حوادث طبیعی به ریاست ملا عبدالغنی برادر آخند معاون نخست ریاستالوزراء اولین نشست خود را برگزار کرد. در این نشست ملا عبدالغنی برادر آخند گفت: افغانستان یکی از کشورهایی است که بعضی اوقات شاهد حوادث طبیعی بوده و این حوادث اغلب در مناطق شمالی کشور رخ میدهد.

معاون نخست ریاستالوزراء همچنان به نهادهای ذیربط کمیسیون رسیدگی به حوادث؛ مانند: وزارت دفاع ملی، وزارت امور داخله، وزارت امور خارجه، وزارت زراعت، وزارت فواید عامه، وزارت صحت عامه، وزارت اطلاعات و فرهنگ، وزارت معارف، جمعیت هلال احمر افغانی و وزارت رسیدگی به حوادث طبیعی هدایت داد تا به مردم آسیب دیده از بارندگیهای اخیر کمکهای اضطراری برسانند.

ملا عبدالغنی برادر آخند در حالی به نهادهای ذیربط کمیسیون رسیدگی به حوادث هدایت کمک‌ رسانی به مردم آسیب دیده ناشی از سیلاب‌ها را می‌دهد که اخیراً در برخی از ولایات کشور سیلاب‌های شدید به صدها خانواده خسارات مالی و جانی وارد کرده است. چنانچه سیلاب‌های اخیر در ولایت کندهار جان شش نفر، در ولایت غور پنج نفر و در ولایت فراه سه نفر را قربانی گرفته، صدها خانه را ویران ساخته و صدها رأس حیوان را تلف کرده است.   

مسوولان وزارت رسیدگی با حوادث طبیعی گفته اند که آن‌ها تیمهای کمک رسان را به موقع به ولایات اعزام کرده و به اکثر مردم آسیب دیده کمکهای اضطراری رسانیده‌اند. مسوولان مربوطه همچنان گفتند: ما آماده‌ایم تا تیمهای خود را به محل حادثه در سرتاسر کشور ارسال کنیم و با هماهنگی نهادهای ذیربطِ کمیسیون، جان و مال مردم را نجات دهیم.

در اخیر ملا عبدالغنی برادر آخند به تمامی نهادهای کمیسیون رسیدگی به حوادث طبیعی هدایت داد که در صورت بروز هرگونه حوادث طبیعی در آینده آمادگی کامل برای کمک رسانی به مردم را داشته باشند.