کمیته های ویژه‌ای برای پیگیری موضوعات نهایی شده از سوی هیئت ا.ا در ازبکستان، تعیین شد

dpmea_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۳/۴/۱۹ - ۱۷:۴۸
5U2A0671

در جلسۀ که به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء برگزار شده بود، کمیته های ویژه‌ای از سوی مسوولین وزارتخانه ها و ادارات سکتوری ذیربط برای تعقیب موضوعات نهایی شده در سفر هیئت اقتصادی امارت اسلامی به ازبکستان تعیین شد.  این جلسه که به ۱۹ سرطان ۱۴۰۳ خورشیدی در قصر مرمرین برگزار شد، در مورد توسعه روابط تجارتی و ترانزیتی دوجانبه افغانستان و ازبکستان، بیلانس متوازن تجارت بین دو کشور، افزایش تعداد موترهای باربری، فعالیت ۲۴ ساعته بندر حیرتان، ایجاد اتاق تجارت مشترک، استفاده از مرکز تجارتی مشترک افغان - ازبک در ترمذ، نهایی شدن قراردادهای مربوط به قرنطین هر دو کشور، سرمایه گذاری سرمایه گذاران ازبکستان در معادن آهن، مس و زغال سنگ، همکاری ازبکستان در ساخت کارخانه تولید سیمنت در افغانستان، گسترش شبکه راه آهن ترمذ- مزار شریف به هرات و قندهار، توسعه استیشن نایب آباد، سرمایه گذاری ازبیکستان در انتقال برق سرخان- پلخمری و چندین موضوع دیگر بحث و به کمیته های تعیین شده وظیفه سپرده شد تا موضوعات ذکر شده را با جدیت پیگیری و گزارش های خود را در مدت تعیین شده با مقام محترم معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء شریک سازند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۶:۲
Background image

طرح تولید برق خورشیدی در پارک های صنعتی حصار شاهی و شیخ مصری ننگرهار مورد تایید قرار ګرفت

در جلسه نوبتی کمیته سرمایه گذاری بین الوزارتی که در قصر مرمرین برگزار شد، راجع به طرح های سرمایه گذاری تولید ۴۰- ۴۰ میگاوات برق خورشیدی در شهرک های صنعتی حصار شاهی و شیخ مصری ننگرهار و. . .

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۵:۴۲
Background image

روی طرح ارائه شده تولید ۱۰۰ میگاوات برق گازی از سوی شرکت خصوصی گلبهار پاور بحث شد

در جلسه که به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء برگزار شد، طرح ارائه شده تولید ۱۰۰ میگاوات برق گازی از سوی شرکت خصوصی گلبهار پاور بحث شد. این جلسه که در ۲۳. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۱ - ۱۵:۱
Background image

معاون اقتصادی ریاست الوزراء: به شمول کابل در شش ولایت کشور زون های پروسس صادرات ساخته می شوند

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در جلسۀ تجلیل از روز ملی صادرات که بتاریخ ۲۱ ام سرطان ۱۴۰۳ خورشیدی تدویر ګردیده بوده، اشتراک نمود. معاون اقتصادی ریاست الوزراء. . .

BACK TO NEWS