هیئت بلند رتبه امارتی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند بعد از سفر شش روزه خویش به ایران به کابل برگشتند

dpmea_admin
جمعه ۱۴۰۲/۸/۱۹ - ۱۹:۵۱
5U2A1568

هیئت بلند رتبه امارتی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء بعد از سفر شش روزه خویش به جمهوری اسلامی ایران ۱۹ ام عقرب به کابل برگشتند. معاون اقتصادی ریاست الوزراء در میدان هوایی بین المللی کابل در کنفرانسی حین سخنان خود گفت: «هنگامی سفر به جمهوری اسلامی ایران با مقامات بلند پایه آن کشور دیدار داشتیم و افزون بر آن از بندر چابهار و برخی فابریکه های صنعتی و تولیدی دیدن نمودیم. هدف سفر ما این بود تا برای صادرات محصولات افغانی و واردات راه سهل و ارزانتر را جستجو کنیم، که با آن تجارت افغانستان بیشتر گردد.» محترم ملا صاحب حین سخنان خویش افزود، در جریان این سفر در عرصه های تجارت، صنعت، ترانزیت، نفت، ترانسپورت، شبکه خط آهن و مخابرات و تکنالوژی معلوماتی برخی از تفاهمنامه ها به امضا رسیده است. به گفته ملا صاحب این دست‌آورد بزرگی برای هر دو کشور در زمینه صنعت و تجارت است. به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند هیئت همراه شان به منظور تعقیب این تفاهم‌نامه ها به تیم های کاری هر دو طرف به مدت یک ماه ضرب الاجل تعیین کردند. در جریان این سفر مسؤلین بندر چابهار ایران به هیئت افغانی اطمینان داد که افغانستان می تواند همین اکنون از بندر چابهار جهت تجارت، صادرات، واردات و ترانزیت عملاً استفاده نماید.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۸ - ۱۷:۵
Background image

کمیسیون تدارکات ملی به ارزش حدود ۸ میلیارد افغانی پروژه‌های مختلف را منظور نمود

به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء نشست نوبتی کمیسیون تدارکات ملی که به تاریخ ۸ حوت سال روان در قصر مرمرین تدویر و طبق آجندا پیرامون پروژه های ارائه شده. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۸:۳۳
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء با مشاور رئیس جمهور فدراسیون روسیه ملاقات نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء به تاریخ ۲۲ دلو سال روان با محترم روسلان عادلگیرییف مشاور رئیس جمهور فدراسیون روسیه و نماینده ویژه رئیس جمهور در امور تغییرات. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۷:۴
Background image

دومین نشست رهبری شورای عالی اقتصاد، کمیته ثبات مالی و سهمداران بانک های مجوز برگزار شد

دومین نشست رهبری شورای عالی اقتصادی امارت اسلامی افغانستان، کمیته ثبات مالی و سهمداران بانک های مجوز امروز به تاریخ ۲۲ دلو سال جاری در تالار جلسات د افغانستان بانک برگزار و در مورد حل. . .

BACK TO NEWS