هیئت بلند رتبه امارتی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند بعد از سفر شش روزه خویش به ایران به کابل برگشتند

dpmea_admin
جمعه ۱۴۰۲/۸/۱۹ - ۱۹:۵۱
5U2A1568

هیئت بلند رتبه امارتی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء بعد از سفر شش روزه خویش به جمهوری اسلامی ایران ۱۹ ام عقرب به کابل برگشتند. معاون اقتصادی ریاست الوزراء در میدان هوایی بین المللی کابل در کنفرانسی حین سخنان خود گفت: «هنگامی سفر به جمهوری اسلامی ایران با مقامات بلند پایه آن کشور دیدار داشتیم و افزون بر آن از بندر چابهار و برخی فابریکه های صنعتی و تولیدی دیدن نمودیم. هدف سفر ما این بود تا برای صادرات محصولات افغانی و واردات راه سهل و ارزانتر را جستجو کنیم، که با آن تجارت افغانستان بیشتر گردد.» محترم ملا صاحب حین سخنان خویش افزود، در جریان این سفر در عرصه های تجارت، صنعت، ترانزیت، نفت، ترانسپورت، شبکه خط آهن و مخابرات و تکنالوژی معلوماتی برخی از تفاهمنامه ها به امضا رسیده است. به گفته ملا صاحب این دست‌آورد بزرگی برای هر دو کشور در زمینه صنعت و تجارت است. به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند هیئت همراه شان به منظور تعقیب این تفاهم‌نامه ها به تیم های کاری هر دو طرف به مدت یک ماه ضرب الاجل تعیین کردند. در جریان این سفر مسؤلین بندر چابهار ایران به هیئت افغانی اطمینان داد که افغانستان می تواند همین اکنون از بندر چابهار جهت تجارت، صادرات، واردات و ترانزیت عملاً استفاده نماید.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۹ - ۱۵:۱۰
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند با مسؤلین ادارات ملل متحد دیدار نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء روز پنجشنبه ۲۸ام ثور سال جاری در مقام ولایت بغلان با مسولین ادارات مختلف سازمان ملل متحد مستقر در افغانستان دیدار و گفتگو نمود.. . .

شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۹ - ۱۴:۵۲
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند با سیلاب زده گان ولسوالی های برکه و نهرین دیدار نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء بتاریخ ۲۷ام ثور ۱۴۰۳ خورشیدی در جریان سفر خویش به ولایت بغلان با سیلاب زده گان ولسوالی های برکه و نهرین دیدار نمود. در این. . .

جمعه ۱۴۰۳/۲/۲۸ - ۱۱:۴۴
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند با علمای کرام ولسوالی برکه دیدار نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء بتاریخ ۲۷ام ثور ۱۴۰۳ خورشیدی در جریان سفر خویش به ولسوالی برکه ولایت بغلان با علمای کرام ولسوالی مذکور دیدار نمود. در این. . .

BACK TO NEWS