در حضور محترم ملا عبدالغنی برادر آخند، موافقتنامه‌های برای تکمیل کار پروژه های باقی مانده لین ۵۰۰ کیلو ولت برق شبرغان – دشت الوان و همچنان انکشاف شبکه سب استیشن دشت الوان به امضا رسید

dpmea_admin
چهارشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۴ - ۱۳:۴۹
5U2A2322

در حضور محترم ملا عبدالغنی برادر آخند، معاون اقتصادی ریاست الوزارء، موافقتنامه‌های میان شرکت برشنا و شرکت خصوصی افغان انویست برای تکمیل کار پروژه های باقی مانده لین ۵۰۰ کیلو ولت برق شبرغان – دشت الوان و همچنان انکشاف شبکه سب استیشن دشت الوان به امضا رسید.  معاون اقتصادی ریاست الوزراء در مراسمی که به همین مناسبت برگزار گردیده بود، گفت: برای رشد اقتصادی، صنعت از همه مهمتر است، کشور هایی که جنگ را پشت سر گذشتانده و توسعه سریع اقتصادی داشته اند، عامل اساسی آن پیشرفت صنعت است. محترم ملا صاحب افزود که با رویکار آمدن امارت اسلامی، افغانستان در عرصه صنعت نیز پیشرفت چشمگیری داشته و همچنان در تلاش است تا تمامی شرایط و زمینه ها را برای توسعه صنعتی در کشور فراهم کند که مهمترین آن برق است. محترم ملا صاحب در جریان سخنان خود افزود، این پروژه برق از شبرغان تا دشت الوان که با شرکت خصوصی افغان انویست قرارداد شده است، نه تنها اینکه به صنعت کشور نفع خواهد رسانید، بلکه با این، زمینه انتقال صدها میگاوات برق به افغانستان فراهم و  سالانه میلیون ها دالر صرفه جویی خواهد شد. معاون اقتصادی ریاست الوزراء در خطاب به همه سرمایه‌گذاران ملی گفت: امارت اسلامی هر نوع فرصت‌های سرمایه‌گذاری را برای شما فراهم کرده است و از شما حمایت کامل می‌کند، اما به گفته او باید وعده‌های خود را در عمل  ثابت کنید. در پایان جلسه محترم ملا صاحب از شرکت قراردادی خواست تا این پروژه ها را با جدیت پیگیری و در اسرع وقت به اتمام برسانند. قابل یاد آوری است که بر اساس این قرارداد، شرکت افغان انویست ۲۳.۷ فیصد کار باقیمانده لین برق ۵۰۰ کیلو ولت شبرغان-دشت الوان را که ۳۰۵.۱۷ کیلو متر طول دارد، به وقت معینه تکمیل می کند. قبل از این ۷۶.۳ فیصد کار لین مذکور انجام شده است. همچنان شرکت قراردادی مسولیت تکمیل کار های انکشافی باقیمانده۵۰۰کیلو ولت سب استیشن دشت الوان را نیز بر عهده دارد. این پروژه از سوی شرکت قراردادی در ظرف دو سال تکمیل می گردد که مصرف مجموعی آن به ۳۶ میلیون دالر میرسد  شرکت برشنا با در نظرداشت توافق به اساس معیار های نظارت و ارزیابی از تطبیق، امور تخنیکی و مالی پروژه مذکور نظارت دقیق و ارزیابی  می کند. با تکمیل این پروژه، تسهیلات زیادی در بخش انتقال برق ارزان و با کیفیت از ترکمنستان به افغانستان فراهم می شود که مشکل کمبود برق در کشور را تا حدود زیادی حل می کند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۸ - ۱۷:۵
Background image

کمیسیون تدارکات ملی به ارزش حدود ۸ میلیارد افغانی پروژه‌های مختلف را منظور نمود

به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء نشست نوبتی کمیسیون تدارکات ملی که به تاریخ ۸ حوت سال روان در قصر مرمرین تدویر و طبق آجندا پیرامون پروژه های ارائه شده. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۸:۳۳
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء با مشاور رئیس جمهور فدراسیون روسیه ملاقات نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء به تاریخ ۲۲ دلو سال روان با محترم روسلان عادلگیرییف مشاور رئیس جمهور فدراسیون روسیه و نماینده ویژه رئیس جمهور در امور تغییرات. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۷:۴
Background image

دومین نشست رهبری شورای عالی اقتصاد، کمیته ثبات مالی و سهمداران بانک های مجوز برگزار شد

دومین نشست رهبری شورای عالی اقتصادی امارت اسلامی افغانستان، کمیته ثبات مالی و سهمداران بانک های مجوز امروز به تاریخ ۲۲ دلو سال جاری در تالار جلسات د افغانستان بانک برگزار و در مورد حل. . .

BACK TO NEWS