به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء جلسۀ فوق العاده کمیسیون اقتصادی در قصر مرمرین تدویر و طبق آجندا پیرامون موضوعات مورد نظر بحث صورت گرفت

dpmea_admin
یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۶:۴۱
5U2A9913

به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء جلسۀ فوق العاده کمیسیون اقتصادی در قصر مرمرین تدویر و طبق آجندا پیرامون موضوعات مورد نظر بحث صورت گرفت. در جلسه فیصله گردید که معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء با وزارت مالیه و سایر ادارات ذیربط بخاطر تمویل کار باقی مانده پروژه های پیشنهادی د افغانستان برښنا شرکت(لین انتقال 500 کیلو ولت برق از شبرغان تا دشت الوان و از آن جا الی ارغندی کابل همچنان برای تکمیل کار باقیمانده سب استیشن دشت الوان و ارغندی)کار نمایند، تا کار آن به اسرع وقت آغاز و الی زمستان سال آینده تکمیل گردد. همچنان به کمیته تشکیل شده به شمول نماینده معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء، وزارت های اقتصاد، شهرسازی و مسکن، اطلاعات و فرهنگ، شرکت انکشاف ملی و شاروالی کابل وظیفه سپرده شد که با در نظر داشت اصول طراحی شهری زمین مربوط به ناحیه اول شهر کابل که از چوک تا مارکیت پشتون امتداد دارد را از جهات مختلف بررسی نمایند و راپور خود بخاطر تصمیم گیری نهایی به کمیسیون اقتصادی ارایه دارند. همین گونه در جلسه فیصله شد که به ریاست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری کمیتۀ متشکله از وزارت های آب و انرژی، صنعت و تجارت موظف گردید تا در ولسوالی امام صاحب ولایت کندز در مورد 1000 جریب زمین بایر از ساحه مذکور دیدن نموده، با توجه به خواست های مردم تمام ابعاد قضیه را بررسی و در مورد اجاره زمین و مدت قرارداد آن نظریات خویش به کمیسیون اقتصادی شریک سازند. در پایان نشست به کمیتۀ موظف در مورد حسابات 8 شورای انکشافی ولایت بلخ وظیفه سپرده شد که پیرامون طلبات، تضمینات شوراهای مذکور در وزارت خانه ها و سایر ارگان ها بررسی نموده و همچنان پیرامون اجناس باقیمانده حکومت نزد این شوراها اجراآت خود را انجام دهند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۲۱:۵۳
Background image

در ولسوالی زنده جان ولایت هرات شهرک دیگری اعمار و به بهره‌برداری سپرده شد

محترم مفتی عبدالله عزام رئیس عمومی دفتر مقام معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء در سفر به ولایت هرات بتاریخ ۲۴ جوزا سال روان در مراسمی که به منظور تحویل نمودن شهرک دیګری که دارای ۱۰۰ خانه می. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۸:۱۱
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء به ولایت غور سفر نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء به تاریخ ۲۴ ماه جوزا سال ۱۴۰۳ خورشیدی جهت کمک به هموطنان آسیب دیده از اثر جاری شدن سیلاب های اخیر به ولایت غور سفر نمود. محترم. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۴:۱
Background image

در جلسه کمیسیون اقتصادی، در مورد ساخت بند دوم سروبی و تولید ۳۰۰ میگاوات برق گازی در جوزجان بحث شد

در جلسه نوبتی کمیسیون اقتصادی که در قصر مرمرین برگزار شده بود، در این جلسه اعمار بند دوم سروبی ولایت کابل، تولید ۳۰۰ میگاوات برق گازی در ولایت جوزجان، مسوده تهیه شده از سوی وزارت معادن. . .

BACK TO NEWS