قرارداد ساخت فاز دوم قطعه چهارم خط آهن خواف - هرات به امضاء رسید

dpmea_admin
پنجشنبه ۱۴۰۳/۱/۹ - ۲۰:۴۳
WhatsApp Image 2024-03-28 at 19.59.06_2e3b6631

در حضور داشت محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء  قرارداد ساخت فاز دوم قطعه چهارم خط آهن خواف – هرات به تاریخ نهم ماه حمل سال ۱۴۰۳خورشیدی میان اداره خط آهن افغانستان و شرکت گاما گروپ به امضاء رسید.  فاز دوم قطعه چهارم خط آهن خواف - هرات ۴۷ کیلومتر طول دارد که هزینه مجموعی آن به ۵۳ میلیون دالر می رسد. قرار است که تا حدود دو سال دیگر کار این پروژه به صورت معیاری تکمیل و به بهره برداری سپرده شود. این آخرین قسمت پروژه راه آهن خواف - هرات است که از رباط پریان آغاز و به میدان هوايی بین المللی هرات و به شهرک صنعتی این ولایت می رسد. با تکمیل این فاز، پروژه اتصال منطقه‌ای خواف - هرات؛ افغانستان به بنادر مهم دریایی ایران وصل و از طریق شبکه راه آهن ترکیه به اروپا خواهد رسید. علاوه بر این، با عبور از خاک افغانستان زمینه برای افزایش سطح انتقال اموال تجارتی بین آسیای مرکزی و جنوبی را نیز فراهم می کند. گفتنی است که با اعمار این پروژه امکان تمدید شبکه خط آهن در ولایات فراه، نیمروز، هلمند و قندهار فراهم می شود.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۱/۲۸ - ۱۳:۲۴
Background image

معاون اقتصادی ریاست الوزراء از بند کجکی بازدید نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء به تاریخ ۲۷ ماه حمل سال ۱۴۰۳ خورشیدی حین سفر به ولایت هلمند از بند کجکی بازدید نمود. معاون اقتصادی ریاست الوزراء از اقدامات. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۱/۲۸ - ۱۱:۴۶
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء به ولایت ارزگان سفر نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء به تاریخ ۲۷ ماه حمل سال ۱۴۰۳ خورشیدی جهت کمک به هموطنان آسیب دیده از اثر جاری شدن سیلاب های اخیر به ولایت ارزگان سفر نمود. محتر. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۱/۱۹ - ۱۵:۵۱
Background image

سنگ تهداب پروژه رهایشی نیله باغ گذاشته شد

سنگ تهداب پروژۀ رهایشی نیله باغ  به تاریخ نوزدهم ماه حمل سال ۱۴۰۳ از سوی محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء گذاشته شد. محترم ملا صاحب آغاز پروژۀ رهایشی نیله باغ. . .

BACK TO NEWS