الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند: موسساتی که برای زلزله‌زدگان ولایت پکتیکا خانه می‌سازند از رویالیتی مواد ساختمانی معاف هستند

fdpm_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۷/۲۸ - ۱۳:۵۴
108

تاریخ: 20  اکتوبر، 2022

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء، در نشست تجلیل از روز جهانی کاهش خطرات حوادث طبیعی اشتراک و سخنرانی کرد. محترم ملا صاحب در مراسمی که در این رابطه برگزار شده بود گفت: حوادث طبیعی از جانب خداوند متعال است، اما ما و شما در روی زمین به عنوان بندگان خداوند متعال مؤظف به اتخاذ تدابیر در قبال این گونه حوادث هستیم. متأسفانه تغییرات اقلیمی جاری و حوادث طبیعی اخیر باعث بارندگی‌های شدید در جهان و کشور عزیز ما افغانستان شد که منجر به سیلاب‌ها و خسارات جانی و مالی به مردم گردید. همچنین زلزله‌های شدیدی در جنوب شرق کشور رخ داد که مردم را به شدت متضرر نمود.

معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء در جریان سخنان خود افزود: امارت اسلامی افغانستان با استفاده از امکانات موجود تلاش کرد تا به آسیب‌دیدگان کشور کمک نموده و جان آن‌ها را نجات دهد. ما در این راستا از تمامی نهادهای مسوول به خاطر زحمات شبانه‌روزی تشکر می‌کنیم.

محترم ملا صاحب در مراسم تجلیل از روز جهانی کاهش خطرات حوادث طبیعی همچنان بیان داشت: به عنوان حکومت، ما و شما مؤظف هستیم تا به آسیب‌دیدگان رسیدگی نموده و در آینده برای کمک به مردم آمادگی کامل داشته باشیم.

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند پیرامون کمک‌‌رسانی به زلزله‌زدگان ولایت پکتیکا گفت: من به عنوان معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء در این مجلس اعلام می‌کنم موسساتی که برای زلزله‌زدگان ولایت پکتیکا خانه می‌سازند از رویالیتی مواد ساختمانی به طور کامل معاف هستند، و از مسوولان می‌خواهم که در امور ساخت خانه برای هموطنان آسیب‌دیده در آنجا تسهیلات لازم را فراهم کنند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۱۴:۵۵
Background image

جلسه نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در قصر مرمرین تدویر گردید

جلسه نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در قصر مرمرین تدویر گردید. در آغاز طبق آجندا روی یک سلسله موضوعات بحث شد. نخست روی موضوع. . .

شنبه ۱۴۰۱/۹/۵ - ۱۶:۳
Background image

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امارت اسلامی افغانستان در رأس یک هیئت بلندپایه دولتی از معدن مس عینک لوگر دیدن نمود

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امارت اسلامی افغانستان در رأس یک هیئت بلندپایه دولتی از معدن مس عینک لوگر دیدن نمود. در ترکیب هیئت که ریاست آن را محترم ملا. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۸/۱۶ - ۱۲:۴۹
Background image

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امروز با طلعت بیک مصدقاف نمایندۀ خاص رئیس جمهور قرغیزستان و هیات همراه شان، در دفتر کاری‌اش دیدار کرد

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امروز با طلعت بیک مصدقاف نمایندۀ خاص رئیس جمهور قرغیزستان و هیات همراه شان، در دفتر کاری‌اش دیدار کرد. در این نشست پیرامون. . .

BACK TO NEWS