الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند: موسساتی که برای زلزله‌زدگان ولایت پکتیکا خانه می‌سازند از رویالیتی مواد ساختمانی معاف هستند

fdpm_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۷/۲۸ - ۱۳:۵۴
108

تاریخ: 20  اکتوبر، 2022

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء، در نشست تجلیل از روز جهانی کاهش خطرات حوادث طبیعی اشتراک و سخنرانی کرد. محترم ملا صاحب در مراسمی که در این رابطه برگزار شده بود گفت: حوادث طبیعی از جانب خداوند متعال است، اما ما و شما در روی زمین به عنوان بندگان خداوند متعال مؤظف به اتخاذ تدابیر در قبال این گونه حوادث هستیم. متأسفانه تغییرات اقلیمی جاری و حوادث طبیعی اخیر باعث بارندگی‌های شدید در جهان و کشور عزیز ما افغانستان شد که منجر به سیلاب‌ها و خسارات جانی و مالی به مردم گردید. همچنین زلزله‌های شدیدی در جنوب شرق کشور رخ داد که مردم را به شدت متضرر نمود.

معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء در جریان سخنان خود افزود: امارت اسلامی افغانستان با استفاده از امکانات موجود تلاش کرد تا به آسیب‌دیدگان کشور کمک نموده و جان آن‌ها را نجات دهد. ما در این راستا از تمامی نهادهای مسوول به خاطر زحمات شبانه‌روزی تشکر می‌کنیم.

محترم ملا صاحب در مراسم تجلیل از روز جهانی کاهش خطرات حوادث طبیعی همچنان بیان داشت: به عنوان حکومت، ما و شما مؤظف هستیم تا به آسیب‌دیدگان رسیدگی نموده و در آینده برای کمک به مردم آمادگی کامل داشته باشیم.

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند پیرامون کمک‌‌رسانی به زلزله‌زدگان ولایت پکتیکا گفت: من به عنوان معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء در این مجلس اعلام می‌کنم موسساتی که برای زلزله‌زدگان ولایت پکتیکا خانه می‌سازند از رویالیتی مواد ساختمانی به طور کامل معاف هستند، و از مسوولان می‌خواهم که در امور ساخت خانه برای هموطنان آسیب‌دیده در آنجا تسهیلات لازم را فراهم کنند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۸ - ۹:۱۵
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء، ۸ چاه جدید استخراج نفت حوزۀ نفتی آمو دریا را طی مراسم افتتاح نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء هفتم قوس سال جاری، ۸ چاه جدید استخراج  نفت حوزۀ نفتی آمو دریا را طی مراسمی  افتتاح نمود.  در این مراسم علاوه بر ملا صاحب، شیخ. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۴ - ۱۳:۴۹
Background image

در حضور محترم ملا عبدالغنی برادر آخند، موافقتنامه‌های برای تکمیل کار پروژه های باقی مانده لین ۵۰۰ کیلو ولت برق شبرغان – دشت الوان و همچنان انکشاف شبکه سب استیشن دشت الوان به امضا رسید

در حضور محترم ملا عبدالغنی برادر آخند، معاون اقتصادی ریاست الوزارء، موافقتنامه‌های میان شرکت برشنا و شرکت خصوصی افغان انویست برای تکمیل کار پروژه های باقی مانده لین ۵۰۰ کیلو ولت برق. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۴ - ۱۰:۲۹
Background image

شرکت هوایی فلای دوبی پروازهای خود به کابل از سر ګرفت

در نتیجه تلاش های مستمر معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء و وزارت ترانسپورت و هوانوردی بعد از حدود دو سال پرواز های فلای دوبی به افغانستان آغاز و ۲۴ ام عقرب اولین پرواز آن به میدان هوایی. . .

BACK TO NEWS