محترم ملا عبدالغنی برادر آخند با معاون وزیر امور خارجه قطر دیدار نمود

dpmea_admin
پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۴:۳۴
5U2A9362.jpg

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء سوم جوزا ۱۴۰۳ خورشیدی با محمد بن عبدالعزیز آلخلیفی معاون وزیر امور خارجه قطر در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود. در این دیدار هر دو طرف روی روابط سیاسی، اقتصادی و تجارتی بحث نموند. معاون اقتصادی ریاست الوزراء از همکاری قطر با افغانستان در زمینه های گوناگون سپاسگزاری نموده  گفت که این روابط هر چه بیشتر گسترش و تقویت یابد. محترم ملا صاحب افزود که در حال حاضر فرصت های سرمایه گذاری در افغانستان وجود دارد و سرمایه گذاران قطری می توانند در اینجا در بخش های مختلف سرمایه گذاری نمایند. به گفته محترم ملا صاحب، امارت اسلامی تسهیلات لازم را برای سرمایه گذاران خارجی مهیا و به طور کامل از آنها حمایت می کند. معاون وزیر امور خارجه قطر طی سخنانی خویش گفت، آنها سرمایه گذاران این کشور را به سرمایه گذاری در افغانستان تشویق خواهند کرد و به همین منظور سرمایه گذاران قطری در آینده نزدیک به کابل خواهند آمد. محمد بن عبدالعزیز الخلیفی افزود، آنها با خطوط هوایی بین المللی قطر از نزدیک کار می کند تا طبق یک میکانیزم منظم پروازهای خویش را به افغانستان آغاز و تقویت روابط تجارتی میان دو کشور افزایش دهند.  وی خواستار شرکت نماینده امارت اسلامی در سومین نشست نمایندگان ویژه افغانستان در دوحه شد و افزود، قطر علاقمند است که در حضور داشت نماینده امارت اسلامی سومین نشست دوحه به نتیجه مطلوب خواهد رسید. وی افزود که بدون نماینده امارت اسلامی چنین جلساتی بی نتیجه بوده و در این زمینه موضع خود را به سازمان ملل متحد روشن نموده است. معاون اقتصادی ریاست الوزراء گفت، امارت اسلامی خواستار روابط گسترده سیاسی-اقتصادی با همه کشورها است و با اتخاذ این سیاست به تعامل دوجانبه رو آورده است. محترم ملاصاحب تاکید نمود که بدون نماینده امارت اسلامی کنفرانس بین المللی در مورد  افغانستان به هیچ نتیجه ای نمی رسد. بنابراین لازم است در این گونه جلسات به موقف امارت اسلامی احترام گذاشته شود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۲۱:۵۳
Background image

در ولسوالی زنده جان ولایت هرات شهرک دیگری اعمار و به بهره‌برداری سپرده شد

محترم مفتی عبدالله عزام رئیس عمومی دفتر مقام معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء در سفر به ولایت هرات بتاریخ ۲۴ جوزا سال روان در مراسمی که به منظور تحویل نمودن شهرک دیګری که دارای ۱۰۰ خانه می. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۸:۱۱
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء به ولایت غور سفر نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء به تاریخ ۲۴ ماه جوزا سال ۱۴۰۳ خورشیدی جهت کمک به هموطنان آسیب دیده از اثر جاری شدن سیلاب های اخیر به ولایت غور سفر نمود. محترم. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۴:۱
Background image

در جلسه کمیسیون اقتصادی، در مورد ساخت بند دوم سروبی و تولید ۳۰۰ میگاوات برق گازی در جوزجان بحث شد

در جلسه نوبتی کمیسیون اقتصادی که در قصر مرمرین برگزار شده بود، در این جلسه اعمار بند دوم سروبی ولایت کابل، تولید ۳۰۰ میگاوات برق گازی در ولایت جوزجان، مسوده تهیه شده از سوی وزارت معادن. . .

BACK TO NEWS