محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء با مشاور رئیس جمهور فدراسیون روسیه ملاقات نمود

dpmea_admin
یکشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۸:۳۳
5U2A8870

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء به تاریخ ۲۲ دلو سال روان با محترم روسلان عادلگیرییف مشاور رئیس جمهور فدراسیون روسیه و نماینده ویژه رئیس جمهور در امور تغییرات اقلیمی در دفتر کارش ملاقات نمود. در این ملاقات که  محترم دیمیتری ژیرنوف سفیر فدراسیون روسیه در کابل نیز حضور داشت، در مورد روابط دو جانبه اقتصادی و تجارتی میان ا.ا.ا و فدراسیون روسیه، سرمایه گذاری از سوی سرمایه گذاران روسی در افغانستان، همکاری مشترک در بخش تغییرات اقلیمی و  گسترش روابط سیاسی افغانستان و روسیه گفتگو شد. معاون اقتصادی ریاست الوزراء گفت: افغانستان و روسیه روابط سیاسی - اقتصادی خوبی دارند و هر دو طرف باید برای گسترش این روابط با یکدیگر همکاری نمایند و اجازه ندهند کسی به این روابط شان آسیب برساند. محترم ملا صاحب افزود که اکنون با تامین امنیت در افغانستان، محیط بهتر از گذشته برای سرمایه گذاری مهیا ګردیده است و سرمایه گذاران روسی می توانند در بخش های مختلف سرمایه گذاری نمایند. محترم ملا صاحب بر حضور نماینده افغانستان در نشست های بین المللی تغییر اقلیم تاکید کرد و افزود که افغانستان یکی از آن کشور های جهان است که از اثر تغییرات اقلیمی آسیب های زیادی متحمل شده و در بدل این آسیب‌ها به این کشور هیچ‌گونه همکاری صورت نگرفته است.  محترم روسلان عادلگیرییف پیشرفت های به وجود آمده در افغانستان را ستایش نموده، گفت که تصویر واقعی پیشرفت های اخیر در افغانستان را با دولت و مردم روسیه در میان خواهد گذاشت. وی افزود که با امنیت کامل در افغانستان، بسیاری از سرمایه گذاران روسی آماده‌ای سرمایه گذاری در بخش های مختلف هستند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۱/۲۸ - ۱۳:۲۴
Background image

معاون اقتصادی ریاست الوزراء از بند کجکی بازدید نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء به تاریخ ۲۷ ماه حمل سال ۱۴۰۳ خورشیدی حین سفر به ولایت هلمند از بند کجکی بازدید نمود. معاون اقتصادی ریاست الوزراء از اقدامات. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۱/۲۸ - ۱۱:۴۶
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء به ولایت ارزگان سفر نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء به تاریخ ۲۷ ماه حمل سال ۱۴۰۳ خورشیدی جهت کمک به هموطنان آسیب دیده از اثر جاری شدن سیلاب های اخیر به ولایت ارزگان سفر نمود. محتر. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۱/۱۹ - ۱۵:۵۱
Background image

سنگ تهداب پروژه رهایشی نیله باغ گذاشته شد

سنگ تهداب پروژۀ رهایشی نیله باغ  به تاریخ نوزدهم ماه حمل سال ۱۴۰۳ از سوی محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء گذاشته شد. محترم ملا صاحب آغاز پروژۀ رهایشی نیله باغ. . .

BACK TO NEWS