محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در دفتر کاری خویش با حسن کاظمی قمی سفیر ایران در کابل ملاقات نمود

dpmea_admin
شنبه ۱۴۰۲/۶/۱۱ - ۱۸:۲۷
5U2A0010

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در دفتر کاری خویش با حسن کاظمی قمی سفیر ایران در کابل ملاقات نمود. در این ملاقات علاوه از معاون اقتصادی ریاست الوزراء، قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد و ملا خیرالله خیرخواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز حضور داشتند، پیرامون مسایل سیاسی و اقتصادی و همچنان در مورد بخش های مختلف همکاری های دو جانبه صحبت به عمل آمد. محترم ملا صاحب حین ملاقات به طرف ایرانی گفت که افغانستان در امور داخلی هیچ کشوری مداخله نمی کند و نیز به کسی اجازه نمی دهد، که در امور داخلی ما مداخله نماید. محترم ملا صاحب افزود، بعد از ده ها سال جنگ در افغانستان یک نظام واحد مرکزی به میان آمده و با کشور های منطقه به ویژه همسایه‌ها مناسبات سیاسی و اقتصادی گسترش یافته است. محترم ملا صاحب گفت که به منظور بهبود روابط لازم است تا ایران و سایر کشور های همسایه گام های اساسی بر دارند و به هیچ‌کس فرصت آنرا مساعد نسازند، تا به این مناسبات صدمه برساند. محترم قمی سفیر ایران در کابل ضمن صحبت های خود گفت که ایران در درازای تاریخ خویش همسایه خوب افغانستان بوده و جهت حفظ منافع سیاسی و اقتصادی هر دو کشور در هر زمان سعی و تلاش نموده است. محترم قمی افزود که ایران علاقمند آن است تا با افغانستان ضمن بخش های اقتصادی، زراعتی و صنعتی در گسترش شبکه خط آهن نیز همکاری نماید. موصوف گفت، در عرصه یاد شده تیم های تخنیکی هر دو کشور عملاً مصروف مذاکرات اند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۴:۳۴
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند با معاون وزیر امور خارجه قطر دیدار نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء سوم جوزا ۱۴۰۳ خورشیدی با محمد بن عبدالعزیز آلخلیفی معاون وزیر امور خارجه قطر در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود. در این دیدار هر. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۳:۵۱
Background image

هیئت عالی رتبه امارت اسلامی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در مراسم فاتحه خوانی رئیس جمهور فقید ایران اشتراک نمود

هیئت عالی رتبه امارت اسلامی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء که مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه انرا همراهی می کرد بتاریخ دوم جوزا ۱۴۰۳خورشیدی در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۵:۵۳
Background image

مرکز تجارتی با معیار های جهانی در ستیشن نایب آباد بندر حیرتان اعمار می شود

در جلسۀ نوبتی کمیته سرمایه گذاری بین الوزارتی که بتاریخ اول جوزا ۱۴۰۳ خورشیدی در قصر مرمرین تشکیل شده بود، جهت بحث طرح های سرمایه گذاری ساخت مرکز تجارتی با معیار های جهانی در ستیشن نایب. . .

BACK TO NEWS