محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در دفتر کاری خویش با حسن کاظمی قمی سفیر ایران در کابل ملاقات نمود

dpmea_admin
شنبه ۱۴۰۲/۶/۱۱ - ۱۸:۲۷
5U2A0010

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در دفتر کاری خویش با حسن کاظمی قمی سفیر ایران در کابل ملاقات نمود. در این ملاقات علاوه از معاون اقتصادی ریاست الوزراء، قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد و ملا خیرالله خیرخواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز حضور داشتند، پیرامون مسایل سیاسی و اقتصادی و همچنان در مورد بخش های مختلف همکاری های دو جانبه صحبت به عمل آمد. محترم ملا صاحب حین ملاقات به طرف ایرانی گفت که افغانستان در امور داخلی هیچ کشوری مداخله نمی کند و نیز به کسی اجازه نمی دهد، که در امور داخلی ما مداخله نماید. محترم ملا صاحب افزود، بعد از ده ها سال جنگ در افغانستان یک نظام واحد مرکزی به میان آمده و با کشور های منطقه به ویژه همسایه‌ها مناسبات سیاسی و اقتصادی گسترش یافته است. محترم ملا صاحب گفت که به منظور بهبود روابط لازم است تا ایران و سایر کشور های همسایه گام های اساسی بر دارند و به هیچ‌کس فرصت آنرا مساعد نسازند، تا به این مناسبات صدمه برساند. محترم قمی سفیر ایران در کابل ضمن صحبت های خود گفت که ایران در درازای تاریخ خویش همسایه خوب افغانستان بوده و جهت حفظ منافع سیاسی و اقتصادی هر دو کشور در هر زمان سعی و تلاش نموده است. محترم قمی افزود که ایران علاقمند آن است تا با افغانستان ضمن بخش های اقتصادی، زراعتی و صنعتی در گسترش شبکه خط آهن نیز همکاری نماید. موصوف گفت، در عرصه یاد شده تیم های تخنیکی هر دو کشور عملاً مصروف مذاکرات اند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۵ - ۱۸:۲۶
Background image

جلسۀ نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند در قصر مرمرین برگزار گردید

جلسۀ نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند در قصر مرمرین برگزار گردید. در نشست بعد از غور و بررسی همه جانبه طرزالعمل حفاظت از معادن که از سوی وزارت معادن و. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۳ - ۱۴:۴۰
Background image

جلسۀ فوق العاده به منظور حمایت از صنعت و صنعتکاران به ریاست مقام معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء در قصر مرمرین تدویر گردید

جلسۀ فوق العاده به منظور حمایت از صنعت و صنعتکاران به ریاست مقام معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء به عضویت وزارت های مالیه، امور داخله، صنعت و تجارت و اقتصاد، ریاست عمومی استخبارات و سکتور. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۲ - ۱۶:۲۴
Background image

کمیسیون تدارکات ملی به ارزش حدود ۶ میلیارد افغانی پروژه‌های مختلف را منظور نمود

به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء جلسۀ نوبتی کمیسیون تدارکات ملی ۲میزان سال روان در قصر مرمرین دایر و طبق آجندا پیرامون پروژه های مورد نظر بحث شد. در. . .

BACK TO NEWS