در ولسوالی زنده جان ولایت هرات شهرک دیگری اعمار و به بهره‌برداری سپرده شد

dpmea_admin
پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۲۱:۵۳
WhatsApp Image 2024-06-13 at 20.59.52_8d25e498

محترم مفتی عبدالله عزام رئیس عمومی دفتر مقام معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء در سفر به ولایت هرات بتاریخ ۲۴ جوزا سال روان در مراسمی که به منظور تحویل نمودن شهرک دیګری که دارای ۱۰۰ خانه می باشد، به مردم زلزله زده زنده جان ولایت هرات شرکت و سخنرانی نمود. در جلسه‌ای که با حضور داشت مسؤلین ولایت هرات، نماینده ګان سکتور خصوصی و باشنده ګان این منطقه برګزار شده بود، محترم مفتی عبدالله عزام رئیس عمومی دفتر مقام معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء در سخنرانی خویش ګفت که از تغییرات اقلیمی مناطق مختلف کشور بر اثر زلزله و سیلاب اسیب دیده و ساکنان این مناطق متحمل خسارات جانی و مالی هنګفت شده اند. به ګفته مفتی عبدالله عزام برخی از زیربنا ها نیز از اثر این آفت طبیعی آسیب دیده است. رئیس دفتر مقام معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء خسارات ناشی از زلزله سال ګذشته به شمول مرکز هرات در برخی ولسوالی ها را بی سابقه خوانده ګفت، که بر اثر این زمین لرزه هزاران شهروند خسارات جانی و مالی را متحمل شدند.  به ګفته مفتی عبدالله عزام اګرچه این یک فاجعه بزرګ بود اما مسوولین امارت اسلامی افغانستان به موقع به مناطق زلزله زده رسیدند و با استفاده از امکانات موجود، به شهروندان زلزله زده کمک نمود. رئیس دفتر مقام معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء در جریان سخنان خود ګفت که برخی از باشنده ګان هرات به دلیل زلزله سال ګذشته هنوز هم سرپناه ندارد و نیازمند کمک هستند، پس لازم است در این زمینه کمک شود، معاونیت اقتصادی و دیګر ارګان های زیربط همچنان به همکاری خویش ادامه میدهند. محترم مفتی عبدالله عزام از اعمار ۱۰۰ خانه برای خانواده های زلزله زده هرات ابراز خورسندی نمود و افزود: « بسیار خوشحالم که امروز ۱۰۰ خانه برای سرپناه به زلزله زده های هرات توزیع می شود، این ۱۰۰ خانه در واقع سرپناه و زنده ګی نسبتا ارام را برای صدها نفر در این خانه ها فراهم می کند رئیس دفتر مقام معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء از همه کسانی که در اعمار خانه ها برای زلزله زده ګان هرات کمک کردند، تشکر نمود و اطمینان داد که امارت اسلامی افغانستان در کنار مردم آسیب دیده از افات طبیعی ایستاده و به موقع به مشکلات انان رسیده ګی خواهد کرد. محترم مفتی عبدالله عزام با اشاره به استراتژی انکشاف ملی کشور ګفت، معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء با توجه به مسؤلیت خویش به استراتژی انکشاف ملی کشور برای پنج سال اینده کار می کند و نخستین مسوده این استراتژی در اینده نزدیک تکمیل خواهد شد. در این استراتژی  برنامه های مهم اولویت های ملی در چهارچوب نیازها و امکانات عینی کشور مشخص می شود. به ګفته رئیس دفتر مقام معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء با این کار روند اقتصادی کشور منظم تر می شود، فرصت های مناسبی برای سرمایه ګذاری و استخدام قوه بشری ایجاد و در کل روند رشد اقتصادی مدیریت و تسریع خواهد شد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۶:۲
Background image

طرح تولید برق خورشیدی در پارک های صنعتی حصار شاهی و شیخ مصری ننگرهار مورد تایید قرار ګرفت

در جلسه نوبتی کمیته سرمایه گذاری بین الوزارتی که در قصر مرمرین برگزار شد، راجع به طرح های سرمایه گذاری تولید ۴۰- ۴۰ میگاوات برق خورشیدی در شهرک های صنعتی حصار شاهی و شیخ مصری ننگرهار و. . .

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۵:۴۲
Background image

روی طرح ارائه شده تولید ۱۰۰ میگاوات برق گازی از سوی شرکت خصوصی گلبهار پاور بحث شد

در جلسه که به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء برگزار شد، طرح ارائه شده تولید ۱۰۰ میگاوات برق گازی از سوی شرکت خصوصی گلبهار پاور بحث شد. این جلسه که در ۲۳. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۱ - ۱۵:۱
Background image

معاون اقتصادی ریاست الوزراء: به شمول کابل در شش ولایت کشور زون های پروسس صادرات ساخته می شوند

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در جلسۀ تجلیل از روز ملی صادرات که بتاریخ ۲۱ ام سرطان ۱۴۰۳ خورشیدی تدویر ګردیده بوده، اشتراک نمود. معاون اقتصادی ریاست الوزراء. . .

BACK TO NEWS