جلسۀ نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند در قصر مرمرین برگزار گردید

dpmea_admin
پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - ۱۷:۴۷
5U2A7616

به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء ۲۸ام جدی نشست نوبتی کمیسیون اقتصادی در قصر مرمرین تدویر و طبق آجندا بر موضوعات تعیین شده بحث شد. در این نشست کمیسیون اقتصادی پیرامون کاهش رویالتی و تعرفه گمرکی تعیین شده تالک بحث شد. بعد از بحث مفصل فیصله شد تا بالای فی تن تالک استخراج شده که نیمه پروسس شده باشد، رویالیتی فی تن آن از  ۱۸۰۰ افغانی به ۱۲۰۰ افغانی و تعرفه گمرکی آن  از ۱۰۰۰ افغانی به ۸۰۰ افغانی کاهش داده شود. در جلسه فیصله گردید که این تصمیم فقط در مورد تالک موجود در ساحه گرفته شده است و در صورت آغاز  دوباره استخراج  در حصۀ رویالیتی و نیز پیرامون تعرفه گمرکی آن تجدید نظر می شود. همچنان تاجر تالک مکلف گردید تا تالک موجوده در ساحه را در ظرف پنج ماه صادر نماید. همچنان در نشست یاد شده طرح اعمار مارکیت تجارتی ملت در ساحه کوته سنگی کابل از سوی سکتور خصوصی با در نظرداشت نظریات کمیسیون اقتصادی منظور گردید. به اساس این طرح سکتور خصوصی مارکیت ۱۲ طبقه‌ای را در حدود ۳۲۴ میلیون افغانی سرمایه گذاری اعمار می کند. طرح اعمار مارکیت تجارتی و رهایشی در لشکرگاه ولایت هلمند که از سوی سکتور خصوصی ارایه شده بود از جانب کمیسیون اقتصادی منظور شد. بر مبنای این طرح سکتور خصوصی مارکیت تجارتی و رهایشی  پنج طبقه‌ای را به ارزش حدود۴۰۰ میلیون افغانی سرمایه گذاری اعمار می نماید. در ختم جلسه طرز العمل بورد مشورتی اقتصادی افغانستان با و وزارت خانه‌ها و ادارات عضوء کمیسیون اقتصادی شریک ساخته شد. به تمامی اعضای کمیسیون هدایت داده شد تا جهت غنی ساختن طرزالعمل مذکور به جلسه آینده کمیسیون اقتصادی نظریات خویش را پیشکش نمایند. اعضای بورد مشورتی اقتصادی افغانستان متشکل از استادان، آگاهان مسایل اقتصادی و تاجران ملی می باشد، که برای امارت اسلامی در امور مسایل مهم اقتصادی مشوره می دهند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۴:۳۴
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند با معاون وزیر امور خارجه قطر دیدار نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء سوم جوزا ۱۴۰۳ خورشیدی با محمد بن عبدالعزیز آلخلیفی معاون وزیر امور خارجه قطر در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود. در این دیدار هر. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۳:۵۱
Background image

هیئت عالی رتبه امارت اسلامی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در مراسم فاتحه خوانی رئیس جمهور فقید ایران اشتراک نمود

هیئت عالی رتبه امارت اسلامی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء که مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه انرا همراهی می کرد بتاریخ دوم جوزا ۱۴۰۳خورشیدی در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۵:۵۳
Background image

مرکز تجارتی با معیار های جهانی در ستیشن نایب آباد بندر حیرتان اعمار می شود

در جلسۀ نوبتی کمیته سرمایه گذاری بین الوزارتی که بتاریخ اول جوزا ۱۴۰۳ خورشیدی در قصر مرمرین تشکیل شده بود، جهت بحث طرح های سرمایه گذاری ساخت مرکز تجارتی با معیار های جهانی در ستیشن نایب. . .

BACK TO NEWS