محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان حین سفر خویش به جمهوری اسلامی ایران با محترم محمد مخبر معاون رئیس جمهور آن کشور دیدار و گفتگو نمود

dpmea_admin
دوشنبه ۱۴۰۲/۸/۱۵ - ۱۵:۳۷
((((((999999999

در این دیدار دو طرف در مورد تقویت تعامل سیاسی-اقتصادی افغانستان و ایران، اوضاع سیاسی منطقه و جهان و جنایات رژیم ظالم اسرائیل در فلسطین بحث و گفتگو کردند. معاون اقتصادی ریاست الوزراء در سخنانی گفت که بعد از پایان اشغال بیست ساله امریکا، افغانستان در تمامی امور مستقل است و با در نظرداشت ارزش های اسلامی و ملی با کشور های همسایه، منطقه و جهان تعامل دارد. به گفته محترم ملا صاحب، اکنون ثبات سیاسی، امنیتی و اقتصادی به طور کامل در افغانستان به وجود آمده  و افغانستان با ثبات به نفع کشور های همسایه، منطقه و جهان است. معاون اقتصادی ریاست الوزراء در جریان سخنانش گفت که امارت اسلامی افغانستان بر بنیاد سیاست خارجی اقتصاد محور خود می خواهد روابط سیاسی، اقتصادی، ترانزیتی و تجارتی خود را با جمهوری اسلامی ایران گسترش دهد. محمد مخبر معاون رئیس جمهور ایران در جریان سخنان خود گفت که ایران علاقمند  به گسترش روابط خود با افغانستان است و خواستار توسعه روابط سیاسی، اقتصادی، تجارتی و ترانزیتی بین دو کشور بوده و به طور مشترک برنامه‌ای را  برای رفاۀ ملت های دو کشور خواهند ساخت. آقای محمد مخبر افزود که هر دو کشور باید به اجرای توافقنامه ها متعهد باشند و مشترکاً برای حفظ محیط زیست و به ویژه مدیریت خشکسالی و آب با یکدیگر کار نمایند. معاون رئیس جمهور ایران در این دیدار با معاون اقتصادی ریاست الوزراء گفت، ایران آماده است تا صادرات و واردات افغانستان را  از طریق بندر چابهار به مقدار قابل توجهی افزایش دهد. وی همچنان گفت که ایران آماده همکاری کامل با افغانستان در حصۀ استفاده از تکنالوژی پیشرفته در زراعت  و صنعت است. طرف ایرانی تاکید کرد که هر دو کشور باید در جریان تجارت از اسعار ملی خود استفاده کنند و برای افزایش سطح تجارت و ترانزیت، نیاز است تا شاهراه ها و سرک ها به شکل اساسی احداث گردد. محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء از میزبانی ایران با مهاجرین افغان مقیم آن کشور تشکر کرد و خواستار برخورد خوب با مهاجرین افغان و رسیده گی به مشکلات آنان شد. در این دیدار دو طرف جنایات رژیم ستمگر اسرائیل در فلسطین را به شدت محکوم کردند و از جهان اسلام خواستند در برابر این وحشت سکوت نکنند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۲۱:۵۳
Background image

در ولسوالی زنده جان ولایت هرات شهرک دیگری اعمار و به بهره‌برداری سپرده شد

محترم مفتی عبدالله عزام رئیس عمومی دفتر مقام معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء در سفر به ولایت هرات بتاریخ ۲۴ جوزا سال روان در مراسمی که به منظور تحویل نمودن شهرک دیګری که دارای ۱۰۰ خانه می. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۸:۱۱
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء به ولایت غور سفر نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء به تاریخ ۲۴ ماه جوزا سال ۱۴۰۳ خورشیدی جهت کمک به هموطنان آسیب دیده از اثر جاری شدن سیلاب های اخیر به ولایت غور سفر نمود. محترم. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۴:۱
Background image

در جلسه کمیسیون اقتصادی، در مورد ساخت بند دوم سروبی و تولید ۳۰۰ میگاوات برق گازی در جوزجان بحث شد

در جلسه نوبتی کمیسیون اقتصادی که در قصر مرمرین برگزار شده بود، در این جلسه اعمار بند دوم سروبی ولایت کابل، تولید ۳۰۰ میگاوات برق گازی در ولایت جوزجان، مسوده تهیه شده از سوی وزارت معادن. . .

BACK TO NEWS