محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان حین سفر خویش به جمهوری اسلامی ایران با محترم محمد مخبر معاون رئیس جمهور آن کشور دیدار و گفتگو نمود

dpmea_admin
دوشنبه ۱۴۰۲/۸/۱۵ - ۱۵:۳۷
((((((999999999

در این دیدار دو طرف در مورد تقویت تعامل سیاسی-اقتصادی افغانستان و ایران، اوضاع سیاسی منطقه و جهان و جنایات رژیم ظالم اسرائیل در فلسطین بحث و گفتگو کردند. معاون اقتصادی ریاست الوزراء در سخنانی گفت که بعد از پایان اشغال بیست ساله امریکا، افغانستان در تمامی امور مستقل است و با در نظرداشت ارزش های اسلامی و ملی با کشور های همسایه، منطقه و جهان تعامل دارد. به گفته محترم ملا صاحب، اکنون ثبات سیاسی، امنیتی و اقتصادی به طور کامل در افغانستان به وجود آمده  و افغانستان با ثبات به نفع کشور های همسایه، منطقه و جهان است. معاون اقتصادی ریاست الوزراء در جریان سخنانش گفت که امارت اسلامی افغانستان بر بنیاد سیاست خارجی اقتصاد محور خود می خواهد روابط سیاسی، اقتصادی، ترانزیتی و تجارتی خود را با جمهوری اسلامی ایران گسترش دهد. محمد مخبر معاون رئیس جمهور ایران در جریان سخنان خود گفت که ایران علاقمند  به گسترش روابط خود با افغانستان است و خواستار توسعه روابط سیاسی، اقتصادی، تجارتی و ترانزیتی بین دو کشور بوده و به طور مشترک برنامه‌ای را  برای رفاۀ ملت های دو کشور خواهند ساخت. آقای محمد مخبر افزود که هر دو کشور باید به اجرای توافقنامه ها متعهد باشند و مشترکاً برای حفظ محیط زیست و به ویژه مدیریت خشکسالی و آب با یکدیگر کار نمایند. معاون رئیس جمهور ایران در این دیدار با معاون اقتصادی ریاست الوزراء گفت، ایران آماده است تا صادرات و واردات افغانستان را  از طریق بندر چابهار به مقدار قابل توجهی افزایش دهد. وی همچنان گفت که ایران آماده همکاری کامل با افغانستان در حصۀ استفاده از تکنالوژی پیشرفته در زراعت  و صنعت است. طرف ایرانی تاکید کرد که هر دو کشور باید در جریان تجارت از اسعار ملی خود استفاده کنند و برای افزایش سطح تجارت و ترانزیت، نیاز است تا شاهراه ها و سرک ها به شکل اساسی احداث گردد. محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء از میزبانی ایران با مهاجرین افغان مقیم آن کشور تشکر کرد و خواستار برخورد خوب با مهاجرین افغان و رسیده گی به مشکلات آنان شد. در این دیدار دو طرف جنایات رژیم ستمگر اسرائیل در فلسطین را به شدت محکوم کردند و از جهان اسلام خواستند در برابر این وحشت سکوت نکنند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۴:۳۴
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند با معاون وزیر امور خارجه قطر دیدار نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء سوم جوزا ۱۴۰۳ خورشیدی با محمد بن عبدالعزیز آلخلیفی معاون وزیر امور خارجه قطر در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود. در این دیدار هر. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۳:۵۱
Background image

هیئت عالی رتبه امارت اسلامی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در مراسم فاتحه خوانی رئیس جمهور فقید ایران اشتراک نمود

هیئت عالی رتبه امارت اسلامی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء که مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه انرا همراهی می کرد بتاریخ دوم جوزا ۱۴۰۳خورشیدی در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۵:۵۳
Background image

مرکز تجارتی با معیار های جهانی در ستیشن نایب آباد بندر حیرتان اعمار می شود

در جلسۀ نوبتی کمیته سرمایه گذاری بین الوزارتی که بتاریخ اول جوزا ۱۴۰۳ خورشیدی در قصر مرمرین تشکیل شده بود، جهت بحث طرح های سرمایه گذاری ساخت مرکز تجارتی با معیار های جهانی در ستیشن نایب. . .

BACK TO NEWS