سنگ تهداب پروژه رهایشی نیله باغ گذاشته شد

dpmea_admin
یکشنبه ۱۴۰۳/۱/۱۹ - ۱۵:۵۱
WhatsApp Image 2024-04-07 at 14.36.00_fa9b005f

سنگ تهداب پروژۀ رهایشی نیله باغ  به تاریخ نوزدهم ماه حمل سال ۱۴۰۳ از سوی محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء گذاشته شد. محترم ملا صاحب آغاز پروژۀ رهایشی نیله باغ را یک گام مهم در آبادی کشور دانسته، گفت که امارت اسلامی افغانستان در کنار سایر زیربناها در تطبیق پروژه های ساختمانی گام های جدی برداشته که بخش دوم فاز اول کابل جدید و تعدادی پروژه‌های دیگر را می توان به عنوان نمونه یاد نمود. معاون اقتصادی ریاست الوزراء وضعیت کنونی کشور را برای سرمایه گذاری مناسب توصیف نموده افزود، امارت اسلامی افغانستان ضمنی سکتور های صنعت، زراعت، برق و تجارت در پروژه های ساختمانی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی نیز زمینه سرمایه گذاری را مساعد ساخته است محترم ملا صاحب از اینکه کار عملی پروژه رهایشی نیله باغ از سوی کشور چین آغاز شده، تشکر و قدردانی نمود و از آنان خواست تا در مسایل مهمی اتصال منطقوی به عنوان یک کشور همسایه خوب با افغانستان به طور مشترک کار کنند. معاون اقتصادی  ریاست الوزراء از حکومت و سرمایه‌ گذاران کشور چین خواست تا از فرصت‌های موجود برای سرمایه ‌گذاری در بخش‌های مختلف در افغانستان استفاده نمایند تا روابط اقتصادی و تجارتی بین کابل و بیجینگ گسترش یابد. محترم ملا عبدالغنی برادر آخند از وزارت شهرسازی و مسکن و شاروالی کابل خواست تا به مشکلات ساختمانی در کابل نقطه پایان داده و اجازه دهند که کار ساختمانی آغاز تا از یک سو زمینه کار به هموطنان فراهم شود او از سوی دیگر صنعت زیربنا توسعه یابند. پروژه رهایشی نیله باغ به کمک بلاعوض چین ساخته می شود که حدود ۷۱ میلیون دالر هزینه دارد. در این پروژه ۱۴۰۰ اپارتمان مسکونی در ۵۶ بلاک ساخته می شود که تحت نظارت وزارت شهر سازی و مسکن امور ساختمانی پروژه یاد شده در مدت ۳ سال به پایه اکمال خواهد رسید.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۴:۳۴
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند با معاون وزیر امور خارجه قطر دیدار نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء سوم جوزا ۱۴۰۳ خورشیدی با محمد بن عبدالعزیز آلخلیفی معاون وزیر امور خارجه قطر در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود. در این دیدار هر. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۳:۵۱
Background image

هیئت عالی رتبه امارت اسلامی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در مراسم فاتحه خوانی رئیس جمهور فقید ایران اشتراک نمود

هیئت عالی رتبه امارت اسلامی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء که مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه انرا همراهی می کرد بتاریخ دوم جوزا ۱۴۰۳خورشیدی در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۵:۵۳
Background image

مرکز تجارتی با معیار های جهانی در ستیشن نایب آباد بندر حیرتان اعمار می شود

در جلسۀ نوبتی کمیته سرمایه گذاری بین الوزارتی که بتاریخ اول جوزا ۱۴۰۳ خورشیدی در قصر مرمرین تشکیل شده بود، جهت بحث طرح های سرمایه گذاری ساخت مرکز تجارتی با معیار های جهانی در ستیشن نایب. . .

BACK TO NEWS