در حضور محترم ملا عبدالغنی برادر آخند، موافقتنامه‌های برای تکمیل کار پروژه های باقی مانده لین ۵۰۰ کیلو ولت برق شبرغان – دشت الوان و همچنان انکشاف شبکه سب استیشن دشت الوان به امضا رسید

dpmea_admin
چهارشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۴ - ۱۳:۴۹
5U2A2322

در حضور محترم ملا عبدالغنی برادر آخند، معاون اقتصادی ریاست الوزارء، موافقتنامه‌های میان شرکت برشنا و شرکت خصوصی افغان انویست برای تکمیل کار پروژه های باقی مانده لین ۵۰۰ کیلو ولت برق شبرغان – دشت الوان و همچنان انکشاف شبکه سب استیشن دشت الوان به امضا رسید.  معاون اقتصادی ریاست الوزراء در مراسمی که به همین مناسبت برگزار گردیده بود، گفت: برای رشد اقتصادی، صنعت از همه مهمتر است، کشور هایی که جنگ را پشت سر گذشتانده و توسعه سریع اقتصادی داشته اند، عامل اساسی آن پیشرفت صنعت است. محترم ملا صاحب افزود که با رویکار آمدن امارت اسلامی، افغانستان در عرصه صنعت نیز پیشرفت چشمگیری داشته و همچنان در تلاش است تا تمامی شرایط و زمینه ها را برای توسعه صنعتی در کشور فراهم کند که مهمترین آن برق است. محترم ملا صاحب در جریان سخنان خود افزود، این پروژه برق از شبرغان تا دشت الوان که با شرکت خصوصی افغان انویست قرارداد شده است، نه تنها اینکه به صنعت کشور نفع خواهد رسانید، بلکه با این، زمینه انتقال صدها میگاوات برق به افغانستان فراهم و  سالانه میلیون ها دالر صرفه جویی خواهد شد. معاون اقتصادی ریاست الوزراء در خطاب به همه سرمایه‌گذاران ملی گفت: امارت اسلامی هر نوع فرصت‌های سرمایه‌گذاری را برای شما فراهم کرده است و از شما حمایت کامل می‌کند، اما به گفته او باید وعده‌های خود را در عمل  ثابت کنید. در پایان جلسه محترم ملا صاحب از شرکت قراردادی خواست تا این پروژه ها را با جدیت پیگیری و در اسرع وقت به اتمام برسانند. قابل یاد آوری است که بر اساس این قرارداد، شرکت افغان انویست ۲۳.۷ فیصد کار باقیمانده لین برق ۵۰۰ کیلو ولت شبرغان-دشت الوان را که ۳۰۵.۱۷ کیلو متر طول دارد، به وقت معینه تکمیل می کند. قبل از این ۷۶.۳ فیصد کار لین مذکور انجام شده است. همچنان شرکت قراردادی مسولیت تکمیل کار های انکشافی باقیمانده۵۰۰کیلو ولت سب استیشن دشت الوان را نیز بر عهده دارد. این پروژه از سوی شرکت قراردادی در ظرف دو سال تکمیل می گردد که مصرف مجموعی آن به ۳۶ میلیون دالر میرسد  شرکت برشنا با در نظرداشت توافق به اساس معیار های نظارت و ارزیابی از تطبیق، امور تخنیکی و مالی پروژه مذکور نظارت دقیق و ارزیابی  می کند. با تکمیل این پروژه، تسهیلات زیادی در بخش انتقال برق ارزان و با کیفیت از ترکمنستان به افغانستان فراهم می شود که مشکل کمبود برق در کشور را تا حدود زیادی حل می کند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۴:۳۴
Background image

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند با معاون وزیر امور خارجه قطر دیدار نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء سوم جوزا ۱۴۰۳ خورشیدی با محمد بن عبدالعزیز آلخلیفی معاون وزیر امور خارجه قطر در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود. در این دیدار هر. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۳:۵۱
Background image

هیئت عالی رتبه امارت اسلامی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در مراسم فاتحه خوانی رئیس جمهور فقید ایران اشتراک نمود

هیئت عالی رتبه امارت اسلامی به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء که مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه انرا همراهی می کرد بتاریخ دوم جوزا ۱۴۰۳خورشیدی در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۵:۵۳
Background image

مرکز تجارتی با معیار های جهانی در ستیشن نایب آباد بندر حیرتان اعمار می شود

در جلسۀ نوبتی کمیته سرمایه گذاری بین الوزارتی که بتاریخ اول جوزا ۱۴۰۳ خورشیدی در قصر مرمرین تشکیل شده بود، جهت بحث طرح های سرمایه گذاری ساخت مرکز تجارتی با معیار های جهانی در ستیشن نایب. . .

BACK TO NEWS